W starciu pierwszej z ostatnią drużyną Serie A łatwo było wskazać faworyta. Napoli dominowało od początku spotkania. Już w 7. minucie Giovanni Di Lorenzo strzelił z linii pola karnego, ale bramkarz Marco Carnesecchi popisał się świetną obroną. Następnie Di Lorenzo główkował po rzucie rożnym, lecz Carnesecchi przeniósł piłkę nad poprzeczką.

W 22. min. Chwicza Kwaracchelia przeprowadził akcję indywidualną i zdobył dziewiątą ligową bramkę w sezonie. Gruzin sprowadzony latem z Dinamo Batumi jest rewelacją sezonu.

W drugiej połowie na 2:0 podwyższył lider klasyfikacji strzelców Victor Osimhen, który ma już 17 goli w Serie A.

W 70. min. Eljif Elmas zmienił Zielińskiego. Wprowadzony z ławki rezerwowych Macedończyk uderzył bez przyjęcia po prostopadłym podaniu Di Lorenzo i ustalił wynik meczu na 3:0.

W pierwszej połowie spotkania Juventusu z Fiorentiną, Angel di Maria dośrodkował piłkę, zaś Adrien Rabiot skierował ją głową do bramki. Kontuzjowany Milik nie znalazł się w kadrze "Starej Damy". Klub z Turynu odniósł 13. ligowe zwycięstwo, ale znajduje się w środku ligowej tabeli, gdyż odjęto mu 15 punktów z powodu nieprawidłowości finansowych.

Dwa ostatnie mecze Serie A zostaną rozegrane w poniedziałek. Verona podejmie Salernitanę, a Inter Mediolan zmierzy się z Sampdorią Genua.

Liderem Serie A jest Napoli, które pewnie zmierza do trzeciego w historii klubu Scudetto. "Azzurri" zdobyli mistrzostwo Włoch w 1987 i 1990 roku. Napoli w 22 meczach odniosło 19 zwycięstw i zdobyło 59 pkt.

Wiceliderem ze stratą 16 punktów jest Inter, który rozegrał jedno spotkanie mniej od Napoli.