W finale azjatyckiej Ligi Mistrzów rozgrywa się dwa mecze. Przed tygodniem japoński klub zremisował w Rijadzie 1:1. Bramkę dla saudyjskiej drużyny zdobył wówczas Salem Al Dawsari, który później został ukarany czerwoną kartką. Dlatego reprezentant Arabii Saudyjskiej nie mógł wystąpić w rewanżu.

Reklama

W azjatyckiej Lidze Mistrzów nadal obowiązuje przepis premiujący gole strzelone na wyjeździe. Oznaczało to, że piłkarzom Urawa Red Diamonds do zdobycia trofeum wystarczyłby bezbramkowy remis.

W 49. minucie piłkę do własnej bramki skierował Carrillo, który nieudanie próbował zablokować strzał głową Mariusa Hoibraatena. Saudyjczycy mieli przewagę w posiadaniu piłki, częściej atakowali, ale nie potrafili przechytrzyć obrony japońskiej drużyny.

Klub z Rijadu, który bronił trofeum, czterokrotnie triumfował w azjatyckiej Lidze Mistrzów i jest rekordzistą pod tym względem. Urawa ma w dorobku trzy zwycięstwa. Skorża od 1 lutego jest trenerem klubu z Saitamy. W sezonie 2021/22 zdobył z Lechem Poznań mistrzostwo Polski, lecz później zrezygnował z pracy ze względów osobistych.