Gospodarze prowadzili od 42. minuty po golu Seko Fofany.

Po godzinie meczu było już 2:0. Prawą stronę przedarł się wówczas Frankowski, dośrodkował na pole karne, a tam skutecznym uderzeniem głową popisał się Lois Openda. Dla będącego w świetnej dyspozycji Belga to już osiemnaste trafienie w obecnym sezonie Ligue 1.

Piłkarzy z Marsylii stać było tylko na trafienie w końcówce spotkania - w 88. minucie bramkę zdobył Dimitri Payet.

Frankowski, który w pierwszej połowie zobaczył żółtą kartkę, rozegrał całe spotkanie. Od 89. minuty w ekipie gospodarzy grał Buksa, a po chwili na boisku pojawił się równie Poręba.

To był ważny mecz dla obu drużyn. RC Lens z dorobkiem 72 punktów awansował na drugie miejsce i przy okazji zepchnął marsylczyków na trzecie (70).

Lider Paris Saint-Germain (75) zagra w niedzielę na wyjeździe z osiemnastym Troyes.