Zespół Portland prowadzenie zdobył w 33. minucie. Niezgoda wyłożył piłkę Brazylijczykowi Evanderowi, a ten mocno uderzył zza pola karnego. Wynik pod koniec regulaminowego czasu (86. min) ustalił Chilijczyk Felipe Mora.

W grupie A rywalizuje jeszcze meksykańska drużyna Tigres, z którą Portland zagra w czwartek.

Dzień wcześniej Karol Świderski wykorzystał rzut karny dla Charlotte FC, które po 90 minutach remisowało 2:2 z FC Dallas. Polski napastnik nie pomylił się później w serii jedenastek, które jego zespół wygrał 4-1.

Poza Świderskim, w zespole Charlotte całe zawody rozegrał Jan Sobociński. Do 85. minuty na boisku przebywał Kamil Jóźwiak.

Meksykańska Necaxa to kolejny przeciwnik Charlotte w grupie K. Spotkanie zaplanowano na następną niedzielę.