Dziennik Gazeta Prawana logo

Marcel Sabitzer piłkarzem Borussii Dortmund. Ponad 15 mln euro dla Bayernu Monachium

24 lipca 2023, 20:38
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Marcel Sabitzer
Marcel Sabitzer/Newspix
Piłkarz reprezentacji Austrii Marcel Sabitzer przeniósł się z Bayernu Monachium do Borussii Dortmund, z którą związał się czteroletnim kontraktem. 29-letni pomocnik, według różnych źródeł, miał kosztować ok. 15-19 mln euro.

29-letni Sabitzer trafił do Bayernu w 2021 roku z RB Lipsk, ale nie był podstawowym zawodnikiem. W lutym tego roku został wypożyczony do Manchesteru United.

Marcel to doświadczony piłkarz, który od lat gra na najwyższym poziomie. To zawodnik o profilu, jakiego szukaliśmy - silny fizycznie, ale jednocześnie potrafiący zdobywać gole. Jego charakter też przyda się w najtrudniejszych momentach - powiedział o 71-krotnym reprezentancie Austrii dyrektor sportowy BVB Sebastian Kehl.

Bayern w ostatniej kolejce minionego sezonu zapewnił sobie 11. z rzędu, a 33. w historii tytuł mistrza Niemiec. Uczynił to wskutek porażki prowadzącej w tabeli Borussii.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj