Napastnik młodzieżowej reprezentacji Polski trafił do siatki w 38. minucie (wówczas na 2:0 dla gości), a został zmieniony w 65. minucie.

Piłkarze Austrii Wiedeń prawie godzinę musieli grać w osłabieniu po czerwonej kartce dla reprezentanta Luksemburga Marvina Martinsa (33. minuta).

Austria Wiedeń może być rywalem Legii Warszawa w 3. rundzie eliminacji Ligi Konferencji, jeśli oba zespoły przebrną przez drugą rundę.

Włodarczyk przeszedł do Sturmu Graz z Górnika Zabrze, którego był najlepszym strzelcem w poprzednim sezonie ekstraklasy (dziewięć bramek).

Według mediów Sturm zapłacił za niego trzy miliony euro.

Zanim trafił do Górnika, grał w Legii Warszawa. Jest synem Piotra Włodarczyka, byłego reprezentanta Polski i zawodnika m.in. Legii oraz Ruchu Chorzów.

W poprzedni weekend 20-letni napastnik zdobył trzy bramki w debiucie w Sturmie, jego zespół wygrał wówczas na wyjeździe z SAK Klagenfurt 7:2 w pierwszej rundzie Pucharu Austrii.