Dziennik Gazeta Prawana logo

Paul Pogba naruszył przepisy antydopingowe. Grozi mu dyskwalifikacja

6 października 2023, 15:40
Ten tekst przeczytasz w 0 minut
Paul Pogba
Paul Pogba/Newspix
Druga analiza próbki pobranej od piłkarza Juventusu Turyn Paula Pogby potwierdziła naruszenie przez Francuza przepisów antydopingowych - informują zagraniczne agencje AFP i ANSA. Pomocnikowi "Starej Damy" grozi dwu- lub nawet czteroletnia dyskwalifikacja.

Mistrz świata z 2018 roku, 91-krotny reprezentant Francji jest zawieszony od 11 września, ponieważ badanie wykazało, że zażywał testosteron. Próbkę pobrano od niego 20 sierpnia, po meczu z Udinese w 1. kolejce włoskiej ekstraklasy. To spotkanie Pogba oglądał z ławki rezerwowych.

Jak relacjonuje AFP, jeśli Francuz udowodni, że nie przyjął zabronionej substancji celowo, zostanie prawdopodobnie zdyskwalifikowany na dwa lata. W przeciwnym razie może zostać wykluczony z gry na cztery lata.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj