Dziennik Gazeta Prawana logo

Ronaldo ma już 53 gole. Portugalczyk najskuteczniejszy na świecie [WIDEO]

27 grudnia 2023, 08:01
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo/Newspix
Siedem goli zobaczyli kibice w Dżuddzie, gdzie drużyna w składzie z m.in. Francuzem Karimem Benzemą Al-Ittihad przegrała 2:5 z Al-Nassr, z Portugalczykiem Cristiano Ronaldo, w zaległym meczu 17. kolejki piłkarskiej ligi Arabii Saudyjskiej.

Benzema i Ronaldo, laureaci plebiscytu "Złota Piłka" dla najlepszego piłkarza roku na świecie, byli kolegami w Realu Madryt, gdzie wspólnie wywalczyli wiele trofeów. We wtorek powody do zadowolenia miał jednak tylko Portugalczyk, nie tylko dlatego, że goście wywalczyli komplet punktów.

Ronaldo nie pomylił się z 11. metrów

39-letni Ronaldo zdobył bramki z rzutów karnych (19. i 68.), najpierw doprowadzając do remisu 1:1, a następnie dając Al-Nassr prowadzenie 3:2. Oba gole dla gospodarzy uzyskał Marokańczyk Abderrazzaq Hamed Allah (14. i 51.), tego pierwszego po asyście Benzemy, a dla gości trafili także Senegalczyk Sadio Mane (75. i 82.) oraz Brazylijczyk Talisca (38.).

Gospodarze od 66 minuty grali w osłabieniu, po tym gdy Brazylijczyk Fabinho ukarany został drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką.

Drużyna Ronaldo wiceliderem tabeli

Ronaldo ma już 19 ligowych trafień po 18. kolejkach i przewodzi klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców. Od początku 2023 strzelił 53 bramki. Nikt nie był od stycznia tak skuteczny. Anglik Harry Kane z Bayernu Monachium i Francuz Kylian Mbappe z Paris Saint-Germain mają po 52, a Norweg Erling Haaland z Manchesteru City - 50.

W tabeli prowadzi Al-Hilal z dorobkiem 50 punktów. Al-Nassr jest na drugiej pozycji z 43 punktami, a Al-Ittihad ma 28 "oczek" i jest szósty.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Michał Ignasiewicz
oprac. Michał Ignasiewicz

Michał Ignasiewicz, dziennikarz, redaktor Dziennik.pl. Warszawiak, po dwóch szkołach Mistrzostwa Sportowego. Siatkarzem nie został, bo zabrakło mu wzrostu, w piłce nożnej nie zrobił kariery, bo byli lepsi. Ale do trzech razy sztuka, więc spełnia się w roli dziennikarza sportowego. Zaczynał gdy miał 20 lat w Super Expressie. Później był m.in. Przegląd Sportowy, Dziennik, Futbol News. Fan futbolu nie tylko tego na poziomie Ligi Mistrzów. Po pracy sam zasiada na ławce trenerskiej i prowadzi swoją piłkarską drużynę. Ukończył Wyższą Szkołę Dziennikarską im. Melchiora Wańkowicza i Akademię im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku.

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraQuiz z wiedzy ogólnej. Wykształcenie wpłynie na wynik. Mniej niż 20/30 oznacza braki w edukacji »
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj