Dwa gole Joselu dały Realowi trzy punkty

"Królewscy" nie mogli rozegrać meczu 20. kolejki z Getafe w połowie stycznia, ponieważ uczestniczyli wówczas w Rijadzie w turnieju o Superpuchar Hiszpanii. Zdobyli to trofeum, wygrywając w finale z Barceloną aż 4:1.

Po powrocie do kraju nie zwalniają tempa.

Getafe leży na południowych przedmieściach Madrytu, więc piłkarze Realu nie mieli daleko na czwartkowy mecz. Dominowali w nim od początku. Pierwszą bramkę Joselu zdobył już w 14. minucie uderzeniem głową.

Ten sam piłkarz w 56. minucie strzałem z dystansu po asyście Viniciusa Juniora ustalił wynik spotkania na 2:0.

Trwa fatalna passa Lewandowskiego

Dzień wcześniej Barcelona pokonała w roli gospodarza na Stadionie Olimpijskim Osasunę 1:0.

Kibice raczej dość szybko zapomną o tym spotkaniu. Z wyjątkiem faktu, że swoją pierwszą bramkę w barwach mistrzów Hiszpanii zdobył 18-letni Brazylijczyk Vitor Roque, sprowadzony tej zimy z Athletico Paranaense.

Robert Lewandowski, który zagrał całe spotkanie, czeka na trafienie w lidze od 10 grudnia. Natomiast jego drużyna po raz pierwszy od 3 grudnia nie straciła bramki w hiszpańskiej ekstraklasie.

W tabeli nowym liderem został Real, który ma 57 punktów i o dwa wyprzedza Gironę. Trzecie jest Atletico Madryt (47), które w środę w zaległym spotkaniu pokonała Rayo Vallecano 2:1, a czwarta Barcelona - również 47 pkt.