Immobile na listę strzelców i do historii Serie A wpisał się w 49. minucie gry, zdobywając gola na 2:0 dla gości.

Chwilę później kontaktową bramkę dla ekipy z Sardynii uzyskał Gianluca Gaetano, ale po kwadransie Brazylijczyk Felipe Anderson ustalił wynik spotkania.

W Serie A Immobile zadebiutował w 2009 roku, a pierwszego gola zdobył w sierpniu 2012 roku w barwach Genoi. Dla tego klubu strzelił pięć bramek w najwyższej klasie, kolejnych 27 jako zawodnik Torino, a pozostałych 168 w błękitnej koszulce Lazio. Do osiągnięcia granicy 200 trafień potrzebował 340 występów.

Na razie zajmuje ósme miejsce w klasyfikacji strzelców wszech czasów włoskiej ligi, a pięć bramek dzieli go od słynnego Roberto Baggio. Liderem tego zestawienia pozostaje Silvio Piola - 274.

Było to pierwsze od miesiąca zwycięstwo Lazio, które pozwoliło się stołecznej drużynie (37 pkt) przesunąć na szóstą pozycję w tabeli.

Wieteska pojawił się murawie w 73. minucie, a Cagliari po czwartej z rzędu porażce wciąż ma 18 punktów i zajmuje przedostatnią, 19. pozycję.