Lewandowski w poprzednim sezonie zdobył z Barceloną mistrzostwo Hiszpanii i tytuł króla strzelców La Liga. W kończących się rozgrywkach ani Polakowi, ani jego drużynie już nie udało się powtórzyć sukcesu sprzed roku.

Lewandowski nadal najlepszym strzelcem Barcelony

Wielu przyczyn niepowodzenia Barcelony upatruje w słabszej niż przed rokiem dyspozycji Lewandowskiego. Kapitan naszej kadry jednak nadal pozostaje najlepszym najskuteczniejszym zawodnikiem "Dumy Katalonii". W obecnych rozgrywkach na swoim koncie ma 18 bramek.

Reklama

Krytycy wypominają mu wiek oraz wysokie zarobki, które znacznie obciążają budżet borykającej się z kłopotami finansowymi Barcelony. Wielu chciałoby się pozbyć Lewandowskiego ze stolicy Katalonii, ale sam od dawna powtarza, że nigdzie się nie wybiera.

Wiek dla Lewandowskiego nie jest przeszkodą

Swoje stanowisko podtrzymał w ostatnim wywiadzie, którego udzielił dziennikowi "Mundo Deportivo".

Chcę zdobyć z Barceloną wiele tytułów. Wierzę, że w najbliższym sezonie stać nas na mistrzostwo - powiedział napastnik reprezentacji Polski.

Lewandowski podkreślił, że wiek dla niego nie jest przeszkodą w grze na najwyższym poziomie. W dalszym ciągu dobrze czuje się zarówno fizycznie, jak i mentalnie - zaznaczył 35-latek.