Warszawa

Wielka zadyma w Hamburgu. Lewandowski bez 30. gola, ale z koroną króla strzelców

12 maja 2018, 17:44
HSV zakończył sezon na przedostatnim miejscu z dorobkiem 31 punktów. Wraz z nim do drugiej ligi spada FC Koeln Pawła Olkowskiego. Spotkanie w Hamburgu z Borussią Moenchengladbach zostało przerwane w końcowych minutach, przy wyniku 2:1 dla gospodarzy, z powodu niewłaściwego zachowania kibiców. / PAP/EPA / DAVID HECKER
Hamburger SV po raz pierwszy w historii spadł z piłkarskiej Bundesligi. Bayern Monachium, który już wcześniej zapewnił sobie mistrzostwo, przegrał w ostatniej kolejce z VfB Stuttgart 1:4. Robert Lewandowski nie zdobył 30. gola w sezonie, ale został królem strzelców.