Dziennik Gazeta Prawana logo

Nigeryjczycy mają za głośno w hotelu

4 maja 2010, 06:54
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Sam minister sportu ujął się za reprezentantami Nigerii, którzy będą grać na piłkarskich mistrzostwach świata w RPA. Nigeryjczycy są niezadowoleni z hotelu Hampshire w Durbanie, który ma być ich bazą treningową. Uważają, że jest w nim za głośno. Ale nie tylko oni mają problem z hotelem.

Krytycznie wypowiedział się minister sportu Ibrahim Bio, który wizytował trzygwiazdkowy obiekt na północy Durbanu. Przyznał, że utrudnieniem jest przebiegająca w pobliżu autostrada N2. "Obawiam się hałasu, a mam wątpliwości dotyczące też bezpieczeństwa w tym miejscu" - powiedział na łamach gazety "Mercury".

Niedawno w Republice Południowej Afryki przebywał też selekcjoner brazylijskiej kadry Carlos Dunga. On z kolei sprawdzał postęp prac modernizacyjnych pięciogwiazdkowego The Fairway na przedmieściach Johannesburga. Hotel mieści się na terenie klubu golfowego. Wszystko ma być gotowe 12 maja. Dzień wcześniej Dunga ogłosi skład Canarinhos na turniej.

Z kolei w poprzednim okazało się, że hotel Velmore w Centurion pod Pretorią, który będzie bazą Niemców, nie ma zezwolenia na przebywanie w nim gości. Niemiecka Federacja Piłkarska zaznaczyła jednak, iż nie szuka innego miejsca dla swej drużyny narodowej.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj