Ostatnie mistrzostwa świata (2018 w Rosji - PAP) obejrzały cztery miliardy ludzi. A 1,2 miliarda oglądało mundial kobiet. Mistrzostwa świata w Katarze obejrzy pięć miliardów, czyli dużo więcej niż połowa światowej populacji – powiedział Infantino.

Reklama

Szef FIFA wyraził swoje przekonanie podczas wystąpienia na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos, mówiąc nie tylko o kibicach na stadionie, ale także o widzach przed telewizorami czy tych oglądających mecze w miejscach publicznych.

Katar, gospodarz tegorocznych MŚ, od dawna jest krytykowany przez organizacje międzynarodowe m.in. w kwestiach dotyczących praw człowieka i warunków zatrudnienia dla zagranicznych pracowników.

To będzie najlepszy mundial w historii i zjednoczy świat arabski - stwierdził Infantino.

Reklama

52-letni działacz zacytował przy okazji byłego prezydenta Republiki Południowej Afryki Nelsona Mandelę, który powiedział, że sport może zmieniać świat. W 2010 roku mistrzostwa świata odbyły się właśnie w RPA.

Oczywiście miał rację – powiedział Infantino, odnosząc się do piłki nożnej jako najpopularniejszej dyscypliny na świecie. Jak dodał, wszyscy czuli, że piłka nożna jest tym jednoczącym elementem.

Mundial w Katarze zostanie rozegrany od 21 listopada do 18 grudnia.

Polscy piłkarze wystąpią w grupie C - z Argentyną, Meksykiem i Arabią Saudyjską.