W poniedziałek Francuz zdecydował się przejść operację kolana, która trwała 40 minut i polegała na usunięciu uszkodzonego fragmentu łąkotki, której nie udało się naprawić.

Reklama

W porozumieniu z lekarzami Juventusu określiliśmy ośmiotygodniowy czas potrzebny na powrót Pogby do drużyny i kontynuowanie wspólnych treningów. Jest to szacowany czas, a następnie będziemy oceniać postępy w przebiegającej rehabilitacji piłkarza - powiedział Roberto Rossi ordynator szpitala Mauriziano w Turynie w rozmowie z włoskim dziennikiem "Tuttosport".

Lekarz jednocześnie przypomniał, że Pogba na początku lipca skonsultował się z dwoma chirurgami i obaj zalecali operację, którą Francuz odrzucił, ponieważ nie chciał ryzykować pogłębieniem się kontuzji wykluczającej go z mistrzostw świata w Katarze i wybrał alternatywny sposób leczenia uszkodzonej łąkotki.

Uraz łąkotki nasilił się, a gdy zawodnik próbował przejść przez boisko, doznał blokady stawu kolanowego - wyjaśnił lekarz mówiąc o wcześniejszej tzw. terapii konserwatywnej, która zakończyła się niepowodzeniem na początku sierpnia.

Reklama

Pogba zapewnił kibiców za pośrednictwem instagrama, że zrobi wszystko co w jego mocy, aby zdążyć na listopadowe mistrzostwa świata w Katarze.

Francuz w letnim oknie transferowym przeszedł z Manchesteru United do Juventusu Turyn. W tym sezonie nie zagrał jeszcze w oficjalnym meczu z powodu kontuzji.

Postanowił poddać się operacji. Mundial nie jest moją troską. Martwię się jedynie tym, że będzie mógł grać dla Juventusu dopiero w styczniu - powiedział trener "Starej Damy" Massimiliano Allegri przed operacją francuskiego pomocnika.

Z reprezentacją Francji Pogba w 2016 roku został wicemistrzem Europy, a dwa lata później w Rosji mistrzem świata. W seniorskiej kadrze zadebiutował w 2013 roku i rozegrał w niej 91 meczów, strzelając 11 goli. Pomocnik cieszy się zaufaniem selekcjonera Didiera Deschamps'a.

Broniąca tytułu ekipa "Trójkolorowych" na , które rozpoczną się 20 listopada, pierwszy mecz w grupie D rozegra dwa dni później z Australią, następnie 26 listopada z Danią, a w ostatnim spotkaniu fazy grupowej 30 listopada z Tunezją.