Dziennik Gazeta Prawana logo

Fatalna wiadomość dla naszych rywali. Ich gwiazdor może nie zagrać na mundialu

10 października 2022, 10:29
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Paulo Dybala
<p>Paulo Dybala</p>/PAP/EPA
Napastnik AS Roma i piłkarskiej reprezentacji Argentyny Paulo Dybala doznał poważnej kontuzji w niedzielnym meczu ligowym z Lecce. Jego występ w mistrzostwach świata w Katarze stoi pod dużym znakiem zapytania. Argentyna na mundialu zagra w grupie z Polską, Meksykiem i Arabią Saudyjską.

Dybala zszedł z boiska tuż po zdobyciu bramki z rzutu karnego w 48. minucie, dającej zwycięstwo stołecznej drużynie 2:1. Nie jest jeszcze znana szczegółowa diagnoza, ale prawdopodobnie doznał urazu mięśnia lewego uda.

- powiedział po meczu trener Romy Jose Mourinho.

Jak dodał, wątpi, czy Argentyńczyk zdąży się wyleczyć przed mistrzostwami świata.

- podkreślił portugalski szkoleniowiec.

29-letni Dybala, mający polskie pochodzenie, w reprezentacji Argentyny rozegrał 34 mecze. Zanim w tym roku przeniósł się do Romy przez wiele lat występował w Juventusie Turyn, z który zdobył pięć tytułów mistrza Włoch.

W rozpoczynających się 20 listopada mistrzostwach świata Argentyna zagra w grupie z Arabią Saudyjską, Meksykiem i Polską.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj