Dziennik Gazeta Prawana logo

Król Arabii Saudyjskiej po zwycięstwie nad Argentyną ogłosił środę dniem wolnym

23 listopada 2022, 07:30
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Kibice reprezentacji Arabii Saudyjskiej
<p>Kibice reprezentacji Arabii Saudyjskiej</p>/PAP/EPA
Król Arabii Saudyjskiej Salman ibn Abd al-Aziz Al Su’ud ogłosił środę dniem wolnym po historycznym zwycięstwie piłkarzy tego kraju nad Argentyną 2:1 w mistrzostwach świata w Katarze - poinformowały saudyjskie media. W sobotę piłkarze Arabii Saudyjskiej będą rywalami biało-czerwonych, którzy we wtorek zremisowali z Meksykiem 0:0.

- przekazała stacja telewizyjna Al-Ekhbariya na Twitterze.

W szkołach Arabii Saudyjskiej na różnych szczeblach trwają egzaminy, które w związku z tym zostaną przełożone na inny termin.

Już wcześniej ogłoszono, że wejście do parków rozrywki w Arabii Saudyjskiej będzie we wtorek darmowe.

W Arabii Saudyjskiej zapanowała prawdziwa euforia po "historycznym zwycięstwie", jak pokonanie jednego z faworytów turnieju określają lokalne media.

Najwięcej uwagi poświęca się świetnej postawie saudyjskiego bramkarza Mohammeda Al-Owaisa, którego nazywa się "heroicznym bohaterem".

Saudyjczycy podkreślają, że ich reprezentacja plasuje się na 51. miejscu w rankingu FIFA, a Argentyna jest w nim trzecia.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Michał Ignasiewicz
oprac. Michał Ignasiewicz

Michał Ignasiewicz, dziennikarz, redaktor Dziennik.pl. Warszawiak, po dwóch szkołach Mistrzostwa Sportowego. Siatkarzem nie został, bo zabrakło mu wzrostu, w piłce nożnej nie zrobił kariery, bo byli lepsi. Ale do trzech razy sztuka, więc spełnia się w roli dziennikarza sportowego. Zaczynał gdy miał 20 lat w Super Expressie. Później był m.in. Przegląd Sportowy, Dziennik, Futbol News. Fan futbolu nie tylko tego na poziomie Ligi Mistrzów. Po pracy sam zasiada na ławce trenerskiej i prowadzi swoją piłkarską drużynę. Ukończył Wyższą Szkołę Dziennikarską im. Melchiora Wańkowicza i Akademię im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku.

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraMundial 2026. Ronaldo odpowiedział Messiemu i Haalandowi. Portugalia rozbiła Uzbekistan »
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj