Dziennik Gazeta Prawana logo

Lekarz reprezentacji Brazylii zdradził, kiedy Neymar może wrócić do gry

3 grudnia 2022, 12:21
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Neymar
<p>Neymar</p>/PAP/EPA
Powrót Neymara do gry w poniedziałkowym meczu 1/8 finału mistrzostw świata z Koreą Południową jest możliwy - ocenił lekarz piłkarskiej reprezentacji Brazylii. Napastnik nie był zdolny nawet do treningów, odkąd doznał kontuzji stawu skokowego w inauguracyjnym starciu z Serbią.

Neymar opuścił dwa ostatnie mecze Brazylii. W tej sytuacji pojawiły się poważne wątpliwości, czy napastnik Paris Saint-Germain będzie w formie przed ćwierćfinałem, jeśli Brazylia awansuje do najlepszej ósemki mundialu. Podobnego urazu nabawił się Danilo, a Alex Sandro doznał kontuzji biodra. Obaj także zostali poturbowani w spotkaniu z Serbią.

Do listy kontuzjowanych zawodników po piątkowym meczu z Kamerunem, w którym trener Tite wystawił rezerwowy skład, dołączyli Alex Telles i Gabriel Jesus.

Lekarz zespołu Rodrigo Lasmar zaznaczył, że bacznie będzie obserwował sobotni trening, na którym ma się pojawić Neymar.

- powiedział lekarz o rekonwalescentach.

Największy optymizm kierowany jest pod adresem Danilo, który już wznowił treningi. W przypadku gry napastnika PSG sztab medyczny "Canarinhos" ocenia, że "mamy czas i istnieje taka możliwość".

Neymar oglądał zwycięstwo Brazylii nad Szwajcarią (1:0) ze swojego pokoju hotelowego. Piłkarz był obecny na stadionie w Lusail podczas piątkowym meczu z Kamerunem (0:1).

Brazylia Katarze walczy o szósty tytuł mistrza świata.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Michał Ignasiewicz
oprac. Michał Ignasiewicz

Michał Ignasiewicz, dziennikarz, redaktor Dziennik.pl. Warszawiak, po dwóch szkołach Mistrzostwa Sportowego. Siatkarzem nie został, bo zabrakło mu wzrostu, w piłce nożnej nie zrobił kariery, bo byli lepsi. Ale do trzech razy sztuka, więc spełnia się w roli dziennikarza sportowego. Zaczynał gdy miał 20 lat w Super Expressie. Później był m.in. Przegląd Sportowy, Dziennik, Futbol News. Fan futbolu nie tylko tego na poziomie Ligi Mistrzów. Po pracy sam zasiada na ławce trenerskiej i prowadzi swoją piłkarską drużynę. Ukończył Wyższą Szkołę Dziennikarską im. Melchiora Wańkowicza i Akademię im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku.

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraBartosz Mazurek w Red Bull Salzburg. 7,5 mln euro dla Jagiellonii Białystok »
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj