Bełchatów stracił jeden punkt w wyjazdowym meczu w Częstochowie, gdzie wygrał z miejscowym Domexem Tytanem AZS-em 3:2 (23:25, 25:7, 25:17, 20:25, 15:9). Na potknięciu obrońcy tytułu skorzystała ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, która pewnie pokonała u siebie Trefla Gdańsk 3:0 (25:17, 25:17, 25:23).

Trener ZAKSY Krzysztof Stelmach nie krył zadowolenia ze zwycięstwa. "Obawiałem się, jak po przerwie świąteczno-noworocznej będzie wyglądała gra zespołu, bo wiadomo, że ten okres nie służy pracy, ale było nieźle" - powiedział kędzierzyński szkoleniowiec.

Jego zespół w dwóch pierwszych setach wręcz zdemolował rywali. Trudna zagrywka kędzierzynian siała spustoszenie w szeregach gości. Krzysztof Stelmach w trzeciej partii wstawił rezerwowych graczy. Goście błyskawicznie objęli prowadzenie i trener ZAKSY musiał ponownie skorzystać ze swoich najlepszych zawodników, którzy doprowadzili do zwycięstwa 25:23.

Nie spełnia oczekiwań kibiców Asseco Resovia Rzeszów. Naszpikowany reprezentantami Polski, Finlandii i Serbii zespół stracił u siebie punkt z Delectą Bydgoszcz, wygrywając 3:2. "Momentami mecz układał się po naszej myśli i bardzo nas boli, że nie wywieźliśmy dwóch punktów czy nawet trzech" - mówił po spotkaniu trener Delecty Waldemar Wspaniały. "Gospodarze nie pokazali nic nadzwyczajnego i szkoda, że nie wykorzystaliśmy szansy."

W niedzielę, w meczu kończącym 11. kolejkę AZS UWM Olsztyn wygrał z J.W.Construction OSRAM AZS Politechniką Warszawską 3:0 (27:25, 33:31, 25:14). Goście dość pechowo przegrali dwa pierwsze sety. W pierwszym AZS UWM prowadził 24:21. M.in. dwie mocne zagrywki Radosława Rybaka spowodowały, że stołeczny zespół wyrównał. Ostatni punkt w tej partii zdobyli blokiem. Najlepszym graczem spotkania wybrano Grzegorza Szymańskiego, który był szczególnie skuteczny w ataku i na zagrywce.

Wyniki meczów 11. kolejki PlusLigi siatkarzy:

Domex Tytan AZS Częstochowa - PGE Skra Bełchatów 2:3 (25:23, 7:25, 17:25, 25:20, 9:15)
Zaksa Kędzierzyn-Koźle - Trefl Gdańsk 3:0 (25:17, 25:17, 25:23)
Jastrzębski Węgiel - Jadar Radom 3:0 (25:19, 25:17, 25:13)
Asseco Resovia Rzeszów - Delecta Bydgoszcz 3:2 (25:18, 31:29, 27:29, 23:25, 15:11)
AZS UWM Olsztyn - J.W.Construction OSRAM AZS Politechnika Warszawa 3:0 (27:25, 33:31, 25:14)

Faza zasadnicza PlusLigi zakończy się 28 lutego. Na ten dzień zostały przełożone mecze 13. kolejki z 17 stycznia. Tego dnia w warszawskiej Arenie Ursynów rozegrany zostanie Mecz Gwiazd pomiędzy najlepszymi zawodnikami krajowymi i zagranicznymi.