Do kolejnej fazy turnieju dostały się z polskiej grupy Brazylia i Chiny. W drugim meczu grupy A Brazylia zwyciężyła Chiny 3:0. W grupie B Włoszki wygrały w piątek z Japonkami 3:0 i czekają na rozstrzygnięcie pojedynku Kubanek z Holenderkami.

W pierwszym turniejowym meczu Polki uległy Chinkom 0:3, a w czwartek wygrały z Niemkami 3:0. To był pierwszy międzynarodowy sprawdzian siatkarek pod wodzą nowego trenera.

Polska - Brazylia 1:3 (18:25, 26:24, 14:25, 13:25)

Polska: Izabela Żebrowska, Milena Sadurek-Mikołajczyk, Dorota Świeniewicz, Agnieszka Bednarek, Dorota Pykosz, Anna Woźniakowska, Agata Sawicka (libero) oraz Aleksandra Jagieło, Mariola Zenik, Katarzyna Gajgał, Izabela Bełcik

Mecz rozpoczął się dla Polek pechowo; w pierwszym secie kontuzji doznała Izabela Żebrowska. Jej miejsce zajęła Aleksandra Jagieło, najlepiej punktująca zawodniczka wygranego spotkania z Niemkami. Siatkarki Matlaka dzielnie walczyły i cały czas utrzymywały kontakt z rywalkami. Brazylijki odskoczyły jednak po drugiej przerwie technicznej i ostatecznie wygrały do 18.

Druga partia należała do mistrzyń Europy z 2003 i 2005 roku. Wyrównany set zakończył się zwycięstwem Polek 26:24.

Gdy wydawało się, że wystarczy pójść za ciosem okazało się, iż wygrana w drugim secie uśpiła zespół Matlaka. Kolejne odsłony były pokazem gry brazylijskich siatkarek, które zdeklasowały Polki najpierw do 14, a potem do 13.