Polska - Argentyna 3:0 (25:18, 25:23, 25:22)

III set:
Crer zdobywa punkt blokiem. Nowakowski trafia z krótkiej 1:1. Crer trafa w środek naszego pola. Rywal psują zagrywkę 2:2. As serwisowy Nowakowskiego 3:2 dla nas. Kurek trafia po skosie i prowadzimy 4:2. Sola po palcach Polaków zdobywa punkt. Żygadło kiwa za blok i 5:3. Conte plasuje po prostej. Jarosz atomowo ale w aut i remis 5:5. Crer zagrywa w aut. Conte wada w siatkę i punkt dla nas. Kurek atakując z drugiej linii przekroczył linię trzeciego metra. Blok rywali i robi się 7:7. As serwisowy De Cecco i n pierwszej przerwie technicznej to rywale prowadzą 8:7.
Jarosz z prawego ataku doprowadza do remisu 8:8. Conte trafia po prostej. Jarosz ponownie punktuje z prawego skrzydła. Pereyra przedarł się przez nasz blok. Znów fantastycznie Jarosz! Conte ponowni przedziera się przez nasz blok. Nie poradziliśmy sobie z serwisem rywali i przegrywamy 10:12. Jarosz zablokowany po długiej wymianie. Czas dla Polaków. Żygadło cudownie kiwa za blok! Żygadło podczas bloku wpada w siatkę. Jarosz obija blok i mamy punkt. As serwisowy i odrabiamy kolejny punkt. Crer trafia ze środka. Jarosz mocno zbija z lewego skrzydła. Kubiak obija ręce rywali mam remis 15:15. Kubiak ponownie nie myli się w ataku i na drugiej przerwie technicznej prowadzimy 16:15.
As serwisowy Kurka!!! Blok Polaków i prowadzimy 18:15! Czas dla rywali. Kurek zagrywa w siatkę. De Cecco serwuje w aut. Conte zdobywa punkt z prawego ataku. Argentyńczycy dotykają siatki i punkt dla nas. As serwisowy Jarosza i 21:17 dla nas. Kurek przestrzelił z drugiej linii. Conte na czystej siatce trafia w nasze pole. Żygadło próbował kiwać ale rywale złapali go blokiem i prowadzimy już tylko 21:20. Nowakowski blokuje przechodzącą piłkę. Crer posła piłkę w aut ale sędziowie odgwizdali, że Polacy dotknęli siatki. Nowakowski punktuje z krótkiej i prowadzimy 23:21. Ocampo zablokowany i mamy piłkę meczową. Czas dla rywali .Pereyra przebija się przez nasz blok. Ocampo psuje zagrywkę i mamy 25 punkt. Tym samym wygrywamy trzeciego seta i całe spotkanie 3:0. To oznacza, że pierwszy raz w historii zdobywamy medal w Lidze Światowej. Mamy brąz!

II set:
Conte szczęśliwie zdobywa punkt. Nowakowski z krótkiej doprowadza do remisu. Quiroga trafia w antenkę. Sole kiwa po skosie. Kurek minimalnie uderza w aut. Kurek obija blok rywali i jest 3:3. Skuteczny blok Polaków. Prowadzimy 4:3. Kurek zbija po prostej i mamy 5 punkt. Quiroga "ścina" w siatkę. Prowadzimy 6:3. Czas dla Argentyny. Dotykamy siatki przy próbie bloku. Kosok z przesuniętej krótkiej trafia w pole. Punkt dla rywali zdobywa Conte. Atak Jarosza i na pierwszej przerwie technicznej jest 8:5 dla nas.
Sole ma dużo szczęścia i zdobywa punkt. Jarosz znów skutecznie atakuje. As serwisowy Jarosza! 10:6 dla nas. Kurek nie trafia swoim atakiem w boisko. Jarosz dziś jest nie do zatrzymana 11:7! Conte zdobywa punkt dla rywali. Żygadło przegrywa walkę na siatce. Tracimy kolejny punkt i jest już tylko 11:10 dla nas. Czas dla Polaków. Rywale psują zagrywkę. Conte kiwa w taśmę Znów mamy przewagę 13:10. Sole skutecznie ze środka. Kosok rafia z krótkiej. Argentyńczycy obijają nasz blok. Sole psuje zagrywkę. To samo robi niestety Kurek. Kosok zdobywa punkt blokiem i a drugiej przerwie technicznej prowadzimy 16:13.
Kosok zagrywa w siatkę. Ocampo zagrywa asa serwisowego. Ten sam zawodnik za drugim razem trafia w siatkę. Jarosz minimalnie zagrywa w aut. Ruciak zablokowany i jest remis 17:17. Nowakowski skutecznie z krótkiej. Jarosz zbija daleko w aut. Uiarte zagrywa w aut. Kosok zdobywa punkt z krótkiej 20:18 dla nas. Czas dla rywali. Fantastyczny blok Kurka! Żygadło blokuje ale piłka spada na aucie. As serwisowy Conte. 21:20 dla nas. Conte zagrywa bardzo daleko w aut. Blok Polaków, ale piłka znów spada na aucie. Kurek zablokowany i remis 22:22. Kosok trafia ze środka. Ocampo przestrzeli swój atak i mamy piłkę setową. Kurek zagrywa lekko i trafia w siatkę. Jarosz kończy atakiem drugiego seta.

I set:
Jarosz plasuje w środek i prowadzimy 1:0.Conte doprowadza do remisu. Jarosz znakomicie z drugiej linii. Pereyra zdobywa punkt na 2:2. Kurek plasuje za blok i znów jesteśmy na prowadzeniu 3:2. Sole ze środka oszukuje nasz blok. Argentyńczycy zagrywają w aut. Pereyra trafia w taśmę i prowadzimy 5:3. Quiroga trafia w antenkę i jest już 6:3 dla Polski. Kurek serwuje w aut. Kurek na kontrze z drugiej linii zdobywa punkt. De Cecco sprytnie kiwa. Conte trafia w czwarty metr. Jarosz atomowym atakiem po prostej zdobywa ósmy punkt i na pierwszej przerwie technicznej mamy dwa oczka przewagi.
Pereyra cudem przedarł się przez nasz blok. Rywale psują serwis. As serwisowy Ruciaka! Prowadzimy 10:7. Czas dla Argentyny. De Cecco znów kiwa nam za blok. Kurek atomowym zbiciem zdobywa punkt. Błąd techniczny Polaków i punkt rywali. Kurek obija blok rywali i znów mamy trzy oczka przewagi. Kosok szczęśliwie trafia w pole rywali. Quiroga zdobywa punkt la rywali. Jarosz znów jest nie do zatrzymania na skrzydle. Quiroga po skosie trafia w nasze pole. Pereyra serwuje w aut. Kurek z trudnej piłki podjął ryzyko i trafił w siatkę. Nowakowski z krótkiej trafia w trzeci metr i na drugiej przerwie jest 16:12 dla nas.
Jarosz psuje zagrywkę. Ruciak skutecznie z lewego ataku. Kurek na kontrze znów punktuje i jest 18:13. Blok Polaków mamy już 19 punkt. Czas dla rywali.Nowakowski na środku nadział się na blok. Jarosz obił blok rywali i mamy 20 punkt. Kurek okuje Conte i kolejny punkt dla nas. Tym razem Conte się nie myli . Jest 21:15 dla nas. Conte serwuje w aut. Żygadło zagrywa w aut. Kurek kolejny raz trafia w pole rywali. Kurek z drugiej linii plasuje za blok rywali. Mamy piłkę setową. Pierwszą psujemy. As serwisowy rywali i jest 24:18. Seta kończy atak Jarosza.