Obie drużyny w stolicy Kataru jeszcze nie doznały porażki, a w pokonanym polu zostawiły m.in. rosyjski Zenit Kazań i brazylijski Sesi Sao Paulo.

Reklama

W polskiej ekipie nie brakuje włoskich akcentów: trenerem jest świetny przed laty siatkarz Lorenzo Bernardi, a na boisku występuje reprezentant Italii Michał Łasko. Grę w tym kraju mają za sobą m.in. Zbigniew Bartman, Michał Kubiak i Holender Rob Bontje.

Po przeciwnej stronie siatki wystąpi z kolei rozgrywający polskiej kadry Łukasz Żygadło. O sile zespołu bułgarskiego trenera Radostina Stojczewa stanowią jednak jego rodak Matej Kazijski i Kubańczyk Osmany Juantorena.

"Gra Jastrzębskiego Węgla zrobiła na mnie spore wrażenie. Musimy być skoncentrowani i ostrożni. Na pewno nie będzie łatwo powtórzyć sukces z dwóch ostatnich lat" - powiedział Kazijski.

Ekipa z Trydentu triumfowała w klubowych MŚ w 2009 i 2010 r. W finałach obu edycji wygrała z PGE Skrą Bełchatów.

Zwycięzca otrzyma w nagrodę czek na 250 tys. dolarów, a pokonany w finale 150 tys.

W sześciu dotychczasowych edycjach klubowych MŚ zawsze triumfowały włoskie drużyny: 1989 - Maxicono Parma, 1990 - Mediolanum Mediolan, 1991 - Il Messaggero Ravenna, 1992 - Misura Mediolanum Mediolan, 2009 i 2010 - Trentino BetClic.