Międzynarodowa Federacja Siatkówki jednocześnie podjęła decyzję o powiększeniu liczby drużyn startujących w WGP - z 16 do 20. W każdy weekend mecze eliminacyjne będą rozgrywane równolegle w pięciu grupach. Początek rywalizacji zaplanowano na 2-4 sierpnia 2013 r.

Reklama

Turniej finałowy odbędzie się w Sapporo w dniach 28 sierpnia - 1 września. Udział w nim weźmie pięć najlepszych drużyn z klasyfikacji generalnej oraz Japonia jako organizator.

Polki, które w World Grand Prix występują nieprzerwanie od 2004 roku, zagrają z bardzo silnymi przeciwnikami. Już w pierwszej rundzie w Brazylii zmierzą się z gospodyniami oraz Amerykankami i Rosjankami. W następny weekend w jednym z polskich miast (gospodarz zostanie ustalony później), spotkają się z Japonią, Niemcami i Kazachstanem. W ostatniej rundzie w Chinach - rywalkami biało-czerwonych będą gospodynie, Serbki i Argentynki.

Najlepszy wynik polskie siatkarki zanotowały w 2007 i 2010 roku zajmując szóste miejsce. W ostatniej edycji sklasyfikowane zostały na ósmej pozycji. <PRE> Rywalki Polek w World Grand Prix 2013:

2-4 sierpnia (Brazylia): Brazylia, USA, Rosja, Polska 9-11 sierpnia (Polska): Polska, Niemcy, Kazachstan, Japonia 16-18 sierpnia (Chiny): Chiny, Serbia, Polska, Argentyna