Wicemistrzowie Polski z Bełchatowa zwyciężyli we wszystkich sześciu dotychczasowych spotkaniach i już wcześniej zagwarantowali sobie udział w dalszych zmaganiach z pierwszego miejsca w tabeli.

Reklama

Mistrz kraju oraz brązowi medaliści ubiegłego sezonu awans wywalczyli wygrywając środowe mecze ostatniej kolejki. Dzięki temu Resovia i ZAKSA zajęły drugie miejsce w swoich grupach i znalazły się w gronie pięciu zespołów z najkorzystniejszym bilansem z tej pozycji, co im zapewniło prawo do dalszego uczestnictwa w LM.

Z grona 12 ekip (siedem z pierwszego miejsca i pięć z drugiego) w czwartek zostanie wybrany gospodarz turnieju finałowego, który będzie zwolniony z gry w play off. Jego miejsce w tym etapie rozgrywek zajmie kolejny, szósty zespół, który był drugi w swojej grupie.

Ostatnia z drugich drużyn (mająca najgorszy bilans) oraz trzy czołowe ekipy z trzeciego miejsca zagrają w rundzie challenge Pucharu CEV, dołączając do uczestniczącego już w tych rozgrywkach włoskiego zespołu Andreoli Latina, którego barw broni Jakub Jarosz.

W play off LM zagra także Dynamo Moskwa, którego zawodnikiem jest Bartosz Kurek. Rosyjski klub był grupowym rywalem Skry, czyli byłej drużyny przyjmującego reprezentacji Polski.

Losowanie par następnej fazy LM odbędzie się w czwartek o godz. 15.00.

Drużyny, które awansowały do fazy play off Ligi Mistrzów:

Zenit Kazań (Rosja), Lokomotiw Nowosybirsk (Rosja), Trentino Diatec (Włochy), Skra Bełchatów (Polska), Lube Banca Macerata (Włochy), Noliko Maaseik (Belgia), Bre Banca Lannutti Cuneo (Włochy), ACH Volley Lublana (Słowenia), Arkas Izmir (Turcja), ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (Polska), Dynamo Moskwa (Rosja), Berlin Recycling Volleys (Niemcy), Asseco Resovia Rzeszów (Polska).

Reklama

Drużyny, które trafią do rundy challenge Pucharu CEV:

Knack Roeselare (Belgia), Generali Unterhaching (Niemcy), Jihostroj Ceske Budejovice (Czechy), Tours VB (Francja).