Sprawa dotyczy korupcji przy organizacji siatkarskiego mundialu w Polsce. Jak czytamy w oświadczeniu Prokuratury Okręgowej, w toku śledztwa Mirosław P. usłyszał zarzut przyjęcia od szefa firmy ochroniarskiej Cezarego P. korzyści majątkowej w wysokości 400 tysięcy złotych.

Reklama

Wręczenie łapówki nastąpiło w zamian za wpłynięcie na proces wyboru firmy, która miała zabezpieczać mistrzostwa świata w piłce siatkowej. Funkcjonariusze CBA zatrzymali obydwu mężczyzn tuż po przekazaniu pieniędzy.

Wiceprezesowi PZPS Arturowi P. przedstawiono dwa zarzuty - przyjęcia od Cezarego P. w dniu 22 września 2014 r. w Katowicach łapówki w wysokości 180 tysięcy złotych oraz przyjęcia w dniu 16 października 2014 r. w Warszawie korzyści majątkowej w kwocie 400 tysięcy złotych. Decyzję o wyborze firmy Cezarego P. podjęli wspólnie podejrzani Mirosław P. i Artur P.

Zarzuty dla obydwu mężczyzn zagrożone są karą do 12 lat pozbawienia wolności. Prokurator wysłał już do Sądu Rejonowego dla Warszawy-Mokotowa wniosek o tymczasowe aresztowanie Mirosława P. i Artura P.
Szef firmy ochroniarskiej ze Śląska Cezary P. usłyszał zarzuty wręczenia łapówki wspomnianym członkom kierownictwa PZPS. Mężczyzna został już zwolniony, ale ma zakaz opuszczania kraju.