We wtorek, w ostatnim meczu tej fazy Polki, które już wcześniej zapewniły sobie awans do 1/16 finału, pokonały Marketę Slukovą i Kristinę Kolocovą z Czech 2:0 (21:18, 21:17). W żadnym z trzech meczów Kołosińska i Brzostek nie straciły nawet seta i zajęły pierwsze miejsce w tabeli grupy E.

Druga polska para kobieca Karolina Baran i Jagoda Gruszczyńska również wygrała wtorkowy mecz. W spotkaniu grupy K Polki pokonały Karen Cope Charles i Nathalię Alfaro z Kostaryki 2:1 (21:17, 21:23, 15:9). Wcześniej polskie siatkarki poniosły jednak dwie porażki i zajęły trzecie miejsce w tabeli. Ich awans do fazy pucharowej, do której wejdzie 8 z 12 zespołów z trzecich miejsc, zależy od rozstrzygnięć w innych grupach.

Jeszcze dziś ostatnie mecze grupowe rozegrają obie polskie, męskie pary. Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel, którzy mają na koncie dwie wygrane i zapewnili sobie awans do fazy pucharowej, zagrają w meczu grupy D z Kanadyjczykami Joshem Binstockiem i Samem Schachterem.

W grupie A Jakub Szałankiewicz i Michał Kądzioła, którzy ponieśli dwie porażki po 1:2, zagrają z Salwadorczykami Carlosem Escobarem i Davidem Vargasem, którzy mają na koncie dwie przegrane po 0:2.