Policzanki zrewanżowały się rywalkom za porażkę w ubiegłorocznym finale, kiedy w Kędzierzynie-Koźlu przegrały z sopockim zespołem 2:3.

Reklama

Siatkarki Chemika zaczęły spotkanie dość nerwowo, psuły sporo piłek w ataku, a w całej partii oddały rywalkom aż 11 punktów "za darmo". Sopocianki z kolei bardziej szanowały piłkę, grały dość konsekwentnie, dobrze serwowały i to wystarczyło, by wygrać seta.

Chemik szybko się pozbierał i w drugim wręcz zmiażdżył obrońcę trofeum. Helena Havelkova, Madelaynne Montano i Anna Werblińska swoimi atakami siały spustoszenie w szeregach rywalek. Podopieczne trenera Lorenzo Micellego praktycznie tylko statystowały na parkiecie, nawet najskuteczniejsza zawodniczka Atomu Katarzyna Zaroślińska miała kłopot ze skończeniem akcji.

Mistrzynie Polski kontynuowały dobrą grę w kolejnych setach. W poczynaniach zespołu Jakuba Głuszaka, który przed miesiącem zastąpił Giuseppe Cuccariniego, widać było też większy entuzjazm. Sam szkoleniowiec poradził sobie z presją, bowiem finałowy pojedynek był dla niego pierwszym w karierze o tak dużą stawkę.

W czwartej odsłonie półtora tysiąca kibiców doczekało się w końcu emocji. Policzanki na chwilę straciły koncentrację i cztery punktu z rzędu. Atom Trefl na moment wyszedł na prowadzenie (13:12), ale wkrótce spotkanie wróciło pod kontrolę Chemika, który wygrywał już 20:17.

Końcówka była już bardzo nerwowa, "Atomówki" obroniły dwie piłki meczowe, ale zepsuły zagrywkę, a po chwili Zaroślińska została zablokowana i ekipa z Polic mogła się cieszyć ze zwycięstwa.

Za zdobycie Pucharu Polski siatkarki z Polic otrzymały premię w wysokości 100 tysięcy złotych.

Nagrody indywidualne:
zagrywająca: Stefana Veljkovic (Chemik)
przyjmująca: Anna Werblińska (Chemik)
broniąca: Mariola Zenik (Chemik)
blokująca: Katarzyna Gajgał-Anioł (Chemik)
atakująca: Katarzyna Zaroślińska (Atom Trefl)
rozgrywająca: Joanna Wołosz (Chemik) MVP: Veljkovic

Chemik Police - PGE Atom Trefl Sopot 3:1 (19:25, 25:13, 25:21, 26:24).
Atom Trefl: Danica Radenkovic, Maja Tokarska, Zuzanna Efimienko, Maret Balkestein-Grothues, Klaudia Kaczorowska, Katarzyna Zaroślińska, Agata Durajczyk (libero) - Klaudia Kulig (libero), Brittnee Cooper, Justyna Łukasik, Anna Kaczmar, Anna Miros.
Chemik: Joanna Wołosz, Stefana Veljkovic, Katarzyna Gajgał-Anioł, Anna Werblińska, Helena Havelkova, Madelaynne Montano, Mariola Zenik (libero) - Isabel Pena, Aleksandra Jagieło.