Pozostaje już tylko jedna niewiadoma. Znanych jest jedenastu z dwunastu uczestników olimpijskiej rywalizacji. W nocy z niedzieli na poniedziałek w Meksyku zakończy się ostatni turniej interkontynentalny.

Reklama

Na podstawie rankingu Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej (FIVB) można ustalić już prawdopodobne grupy. W pierwszej z nich wystąpią Brazylijczycy, Włosi, Amerykanie, mistrzowie Europy Francuzi, Kanadyjczycy oraz jedna z trzech drużyn: Meksyk, Egipt, Chile.

Egipt jest już pewny udziału w igrzyskach, ale do jakiej grupy trafi, zależą rozstrzygnięcia w Meksyku. Tam o jedno miejsce na igrzyskach walczą jeszcze gospodarze, Chile i Tunezja.

W grupie B mistrzowie świata Polacy zmierzą się z mistrzami olimpijskimi Rosjanami, Argentyńczykami, prowadzonymi przez Raula Lozano Irańczykami, Kubańczykami i Egiptem lub Tunezją.

Jeśli awans na igrzyska w Meksyku wywalczy Tunezja, trafi do polskiej grupy. Z kolei jeśli bilet do Rio zapewni sobie Chile lub Meksyk, biało-czerwoni zagrają w grupie z Egiptem.

Turniej olimpijski siatkarzy rozpocznie się 7 sierpnia w Rio de Janeiro. Finał zaplanowany jest na ostatni dzień igrzysk - 21 sierpnia. Wszystkie mecze rozegrane zostaną w słynnej hali Maracanazinho, która może pomieścić prawie 12 tysięcy kibiców.