Dziennik Gazeta Prawana logo

Nasz awans w Lidze Światowej zależy od Serbów

15 lipca 2016, 05:44
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Trener reprezentacji Polski Stephane Antiga z zawodnikami podczas meczu w Serbią
Trener reprezentacji Polski Stephane Antiga z zawodnikami podczas meczu w Serbią/PAP
Wynik spotkania Francja - Serbia rozstrzygnie, czy Polska zagra w półfinale turnieju finałowego Ligi Światowej siatkarzy. Jeśli "Trójkolorowi" w jakimkolwiek wymiarze pokonają bałkański zespół, wówczas biało-czerwoni nie wyjdą z grupy.

Terminarz spotkań tak się ułożył, że Polacy rozegrali już wszystkie (dwa) swoje mecze w grupie J. Pokonali Francję 3:2 oraz ulegli Serbii 1:3.

Nie została także rozstrzygnięta sprawa awansu do najlepszej czwórki Final Six w grupie K. Włosi, którzy w środę zaprezentowali się bardzo słabo w pojedynku z Brazylią (0:3), dzień później pokonali USA (3:1). W efekcie zespół z Ameryki Południowej i Italii mają po jednym zwycięstwie, z tym że ten drugi już nie zagra w pierwszej fazie turnieju.

Turniej rozgrywany w Tauron Arenie Kraków potrwa do niedzieli.

Program spotkań piątkowych:

grupa J - Francja - Serbia (początek 17.30)

grupa K - Brazylia - USA (20.30).

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj