O decyzji jednego z najlepszych w kraju siatkarzy poinformowało w piątek biuro prasowe PGE Skry, w której Winiarski w sumie spędził osiem sezonów. W tym czasie z tym klubem wywalczył trzy tytuły mistrza Polski, cztery Puchary Polski, dwa krajowe Superpuchary oraz srebrne i brązowe medale MP, Ligi Mistrzów i Klubowych Mistrzostw Świata.

Reklama

33-letni przyjmujący odnosił też sukcesy w reprezentacji kraju, w której w latach 2004-2014 wystąpił w sumie 240 razy. Trzy lata temu podczas odbywających się w Polsce mistrzostw świata poprowadził drużynę narodową do tytułu. Sięgnął z nią również po wicemistrzostwo globu (2006) oraz złoty medal Ligi Światowej (2012) i srebrny w Pucharze Świata (2011).

Winiarski rozstaje się z zawodowym uprawianiem siatkówki z powodu powracających problemów ze zdrowiem. Przez kontuzję pleców w tym sezonie nie mógł już wrócić na parkiet, a swój ostatni mecz w barwach PGE Skry rozegrał w połowie marca w łódzkiej Atlas Arenie przeciwko Cucine Lube Civitanova w rozgrywkach LM.

W tej samej hali w środę Winiarski pożegna się z kibicami. Uroczyste zakończenie przez niego kariery klub z Bełchatowa zaplanował podczas pierwszego finałowego meczu o mistrzostwo Polski pomiędzy PGE Skrą i Zaksą Kędzierzyn-Koźle (godz. 18).

W karierze Winiarski występował również w AZS Częstochowa (dwa brązowe medale MP) i włoskim Itas Diatec Trentino, z którym triumfował w rozgrywkach LM w 2009 roku i wywalczył mistrzostwo oraz wicemistrzostwo Włoch.