Dziennik Gazeta Prawana logo

Były selekcjoner reprezentacji Polski trenerem chińskich siatkarzy

25 kwietnia 2017, 12:15
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Raul Lozano
Raul Lozano/Newspix
Były trener polskich siatkarzy Argentyńczyk Raul Lozano został szkoleniowcem Chińczyków. To pierwszy zagraniczny selekcjoner, który będzie prowadzić reprezentację Państwa Środka.

Lozano oficjalnie ma być zaprezentowany na konferencji prasowej w środę - poinformował portal worldofvolley.com.

Argentyńczyk prowadził polską kadrę w latach 2005-08 i poprowadził ją do wicemistrzostwa świata (2006). Pracował także z reprezentacjami Niemiec, Iranu i Hiszpanii. W Chinach zastąpi Xie Guochena.

- powiedział wiceprezes chińskiego związku Li Quanqiang.

W igrzyskach w Rio Lozano prowadził Irańczyków. Drużyna zakończyła udział - podobnie jak Polska - na ćwierćfinale i została sklasyfikowana na 5. miejscu.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj