"Byłem bardzo zainteresowany praca w Asseco Resovii, która jest uznawana za jeden z najważniejszych klubów w Europie. Jej prowadzenie daje mi też możliwość pracy w jednej z najmocniejszych lig europejskich, czyli PlusLidze" – powiedział Serniotti.

Reklama

Dodał, że propozycje pracy w Rzeszowie otrzymał po rezygnacji dotychczasowego trenera Andrzeja Kowala. "Natychmiast zdecydowałem się, żeby przyjąć tą ofertę" – zauważył.

W trakcie konferencji podkreślił, że jest na "etapie budowania sztabu szkoleniowego" i "na pewno znajdzie się w nim jego dotychczasowy asystent". "Nie jest moją intencja zmiana całego sztabu szkoleniowego. Chciałbym także wykorzystać doświadczenie pracowników zespołu, który do tej pory pracował w klubie" – mówił szkoleniowiec.

Nowego trenera przedstawił prezes Asseco Resovii Bartosz Górski. "Zdajemy sobie sprawę, jakiej klasy fachowcem jest trener Serniotti, jakie ma sukcesy. Mamy nadzieję, że staną się one również naszym udziałem" – mówił prezes.

Górski dodał, nowy trener "był zaangażowany w budowie drużyny".

55-letni Serniotti przez ostatnie dwa sezony prowadził Berlin Recycling Volley i dwukrotnie zdobył z nim mistrzostwo Niemiec. W tegorocznych rozgrywkach Ligii Mistrzów berlińczycy spotkali się z Resovią. Pierwszy pojedynek wygrali rzeszowianie 3:2, a w meczu rewanżowym ulegli 2:3.

Reklama

Wcześniej Serniotti był trenerem Piemonte Volley, Romy Volley, rosyjskiego Jarosławicza Jarosław, francuskiego Tours VB, greckiego Panathinaikosu Ateny, Trentino Volley. Prowadzone przez niego drużyny zdobywały m.in. mistrzostwo Włoch i Francji. W 2005 r. z zespołem Tours VB wygrał LM siatkarzy.

Włoski szkoleniowiec zastąpił Andrzeja Kowala, który zespołem Resovii kierował przez ostatnie sześć lat. W tym czasie jego podopieczni trzykrotnie zdobyli tytuł mistrza Polski (2012, 2013, 2015), a dwa razy byli drugą drużyną w kraju (2014 i 2016). W 2015 r. Resovia wywalczyła też drugie miejsce w LM. Ostatni sezon drużyna z Rzeszowa zakończyła na czwartym miejscu.

Po zakończeniu rozgrywek ekstraklasy z Resovii odeszli: Piotr Nowakowski, Thomas Jaeschke, libero Damian Wojtaszek, Gavin Schmitt i Frederic Winters.

Natomiast w nowym sezonie w barwach tego klubu zagrają: Łukasz Perłowski, Michał Kędzierski, Jakub Jarosz i Paweł Rusek. Perłowski i Kędzierski wracają z wypożyczenia; pierwszy z Espadonu Szczecin, a drugi Cerradu Czarnych Radom. Natomiast Jarosz występował w katarskiej drużynie El Jaish, a Rusek był siatkarzem Cuprum Lubin.

Z kolei w ostatnich tygodniach umowy z Resovią prolongowali jej dotychczasowi zawodnicy: atakujący Jochen Schoeps, środkowy Marcin Możdżonek oraz przyjmujący Thibault Rossard i John Gordon Perrin.