Jak podano w oficjalnym komunikacie, przyczyną absencji siatkarskiego mistrza świata z 2014 są "istotne względy osobiste". O swojej decyzji Kłos poinformował prezesa PZPS i selekcjonera reprezentacji Polski Ferdinado De Giorgiego.

Reklama

Karol Kłos życzy powodzenia i medalu kolegom, którzy zagrają w mistrzostwach Europy w piłce siatkowej mężczyzn Eurovolley Poland 2017 i deklaruje, że w kolejnych sezonach pozostaje do dyspozycji kadry narodowej – napisano na stronie internetowej związku.

We wpisie na Facebooku 27-letni siatkarz dodał, że "nie była to łatwa decyzja". "Nigdy wcześniej takiej nie podjąłem" - dodał.

Poinformowano, że trener De Giorgi powołał na zgrupowanie w Spale do pomocy w treningach Norberta Hubera, środkowego reprezentacji Polski do lat 21, która wywalczyła w niedzielę w Brnie złoty medal mistrzostw świata.

Biało-czerwoni w środę w Spale rozpoczęli przygotowania do ME, które 24 sierpnia rozpoczną się w kraju. W fazie grupowej turnieju Polacy zmierzą się kolejno z Serbią, Finlandią i Estonią.