Jako powód wycofania się z rozgrywek chińska federacja (CVA) podała ograniczone nakłady finansowe oraz spowodowane pandemią restrykcje dotyczące podróży.

Reklama

Ponadto CVA wyraziła obawy co do możliwości wysłania zespołu na LN w związku z obowiązującą w Chinach dwutygodniową kwarantanną po pojawieniu się w kraju oraz konfliktu harmonogramu z Chińskimi Igrzyskami Narodowymi - zaznaczono w komunikacie FIVB.

Jak podano, w miejsce Azjatów zaproszono Holendrów z uwagi na poziom sportowy prezentowany przez tę drużynę oraz potencjał komercyjny siatkówki w tym kraju.

"Bańka" w Rimini

Reklama

Uczestnicy tegorocznej edycji LN, która potrwa do 27 czerwca, będą przebywać w Rimini w tzw. bańce. W stawce jest 16 drużyn, w tym Polacy. W tym samym mieście w dniach 25 maja - 25 czerwca rywalizować będą w LN siatkarki - m.in. Polki i Chinki.

W ubiegłym tygodniu światowa federacja poinformowała o odwołaniu tegorocznej edycji Challenger Cup, rozgrywek stanowiących zaplecze LN. Oznacza to, że nie będzie awansu ani spadku w LN i w przyszłym sezonie obsada będzie taka sama jak w obecnym.