Milena Sadurek - rozgrywająca

Sadurek to 22-letnia zawodniczka, która przebojem wdarła się do drużyny. Ale doświadczenie też ma spore, ostatnio zadebiutowała na mistrzostwach Europy. Nie imponuje wzrostem (zaledwie 178 cm), potrafi jednak zaskoczyć rywalki dokładnym i jednocześnie niespodziewanym rozegraniem. Jest odkryciem trenera Marco Bonitty. Występuje w lidze polskiej, a konkretnie w Stali Bielsko-Biała.

Katarzyna Skowrońska-Dolata - atakująca

Nie tylko świetna siatkarka, ale również piękna kobieta. Regularnie uznawana jest za najładniejszą siatkarkę włoskiej Serie A. Występuje obecnie we włoskim klubie Sant'Orsola Asystel Novara. Żadna zawodniczka nie zrobiła przez ostatnich pięć lat takich postępów jak ona. Jest wiecznie uśmiechnięta i chętnie rozmawia z dziennikarzami. "Szalona baba" - krótko i dobitnie określa "Skowronka" trener Andrzej Niemczyk.

Anna Podolec - atakująca

Młoda, ale jakże utalentowana. Ma zaledwie 21 lat, a już głośno jest o niej w całej siatkarskiej Europie. W tegorocznych turniejach Grand Prix, choć czasami zaczynała z ławki, była liderką polskiego zespołu. Zdobywała najwięcej punktów, w niektórych spotkaniach była niemal bezbłędna w ataku. Podobnie jak Sadurek, zawodniczka Stali Bielsko-Biała. Lecz w jej wypadku transfer do lepszej drużyny wydaje się tylko kwestią czasu.

Maria Liktoras - środkowa

Ju od paru lat trudno wyobrazić sobie pierwszą szóstkę Polek bez Marii Liktoras. Niewielu o tym wie, lecz doświadczona środkowa jest z pochodzenia... Ukrainką. Polskie obywatelstwo otrzymała dopiero w 2001 roku. I już po dwóch latach wywalczyła dla swej nowej ojczyzny mistrzostwo Europy. Gra w słynnym moskiewskim Dynamie.

Eleonora Dziękiewicz - środkowa

Debiutowała na wielkiej imprezie w niedawnych mistrzostwach Europy. Największe odkrycie trenera Marco Bonitty. Kto by się spodziewał, że skromna dziewczyna, która niedawno była jedynie rezerwową w Nafcie Gaz Piła, dokona takiego sportowego postępu. A jednak się udało. Dziękiewicz jest teraz podstawową środkową naszej reprezentacji. Ona jedna nie zawiodła podczas finału Grand Prix w Chinach. Otrzymała tytuł najlepszej blokującej imprezy.

Agnieszka Bednarek - środkowa


Młodziutka, bo zaledwie 20-letnia, środkowa Nafty Gaz Piła. Jak na środkową jest niezwykle niska, bo mierzy jedynie 185 cm. Imponuje jednak skocznością, ambicją oraz urodą. Melodia przyszłości. Za kilka lat to ona może stanowić o sile polskiego ataku.

Małgorzata Glinka - przyjmująca

Gwiazda polskiej i europejskiej siatkówki. To ona prowadziła do boju zespół, który dwukrotnie okazywał się najlepszy na Starym Kontynencie. Później pokłóciła się z trenerem Niemczykiem, opowiadała o jego problemach alkoholowych, w końcu odeszła z kadry. Ale teraz powraca. Podczas turniejów Grand Prix wspierała koleżanki z ławki. Broni barw hiszpańskiego Gruppo 2002 Murcia.

Milena Rosner - przyjmująca


Specjalistka od trudnych piłek. Gdy przyjęcie nie funkcjonuje i nie ma szans na dokładną wystawę, to właśnie do niej kieruje piłki rozgrywająca. Kolejna Polka, która zdobyła uznanie, grając za granicą. Rok temu wybrano ją najlepszą przyjmującą Final Four Ligi Mistrzyń. Teraz będzie grać w słynnym włoskim Play Radio Foppapedretti Bergamo. Jej hobby to motoryzacja i moda.

Mariola Zenik - libero


Chyba najbardziej niedoceniana ze Złotek. Podczas spotkań w Grand Prix dokonywała cudów w obronie, podbijała niesamowite piłki. Bez cienia przesady można ją nazwać jedną z najlepszych libero świata. Rok temu okrzyknięto ją najlepszą polską siatkarką. Od ubiegłego sezonu występuje w silnej lidze rosyjskiej, w klubie Zarieczje Odincowo.


Reklama

Magdalena Śliwa - rozgrywająca

Wróciła z ławki rezerwowych. Do niedawna pełniła funkcję asystentki trenera Marco Bonitty. Radziła sobie nie najgorzej. Tłumaczyła pozostałym zawodniczkom pomysły włoskiego szkoleniowca. Ale teraz jest potrzebna na parkiecie. Swoim doświadczeniem na pewno pomoże koleżankom. 37-latka gra w Wiśle Kraków.

Klaudia Kaczorowska - przyjmująca

Ogromna szansa dla młodej siatkarki. W wieku 19 lat zagra na tak ważnej imprezie jak Puchar Świata. Znalazła się w kadrze, bo inne reprezentantki narzekały na kontuzje. Ale trener Bonitta liczy na przyjmującą z Piły.

Agata Sawicka - libero

Kolejna młoda zawodniczka w kadrze. Sawicka ma dopiero 22 lata, a już występuje na bardzo odpowiedzialnej pozycji libero. Sporo osiągnęła jako juniorka - medale mistrzostw Europy i świata. Teraz kibice przekonają się, jak poradzi sobie w dorosłej siatkówce. Trzymamy kciuki.