Umowa z Zaninim podpisana została do końca obecnego sezonu, a pracę zacznie we wtorek.

Reklama

Będzie to jego drugie podejście do pracy w PlusLidze. W rozgrywkach 2017/18 prowadził Aluron Virtu Wartę Zawiercie, ówczesnego beniaminka.

54-letni szkoleniowiec w przeszłości pracował w kilku włoskich klubach oraz w lidze słowackiej, austriackiej i francuskiej. Był także trenerem reprezentacji Słowacji i Turcji, a obecnie pracuje z Chorwatami.

Serafin wróci do funkcji asystenta, którą pełnił już, gdy zespół prowadził Gruszka.

Pozostały skład sztabu szkoleniowego pozostanie bez zmian - zaznaczono w komunikacie Resovii.

Gruszka został szkoleniowcem rzeszowskiej drużyny przed obecnym sezonem. Drużyna pod jego wodzą zawodziła jednak. Po słabszym początku wydawało się, że w grudniu uporała się z kryzysem, ale w styczniu znów wróciła do porażek z teoretycznie słabszymi rywalami. Po 11. porażce w 17 meczach władze klubu poinformowały o zwolnieniu rekordzisty pod względem liczby występów w reprezentacji Polski.

Zmiana na stanowisku szkoleniowca nie przyniosła jednak efektu w postaci poprawy wyników. Ekipa z Podkarpacia przegrała na wyjeździe z zamykającą stawkę w ekstraklasie BKS Visłą Bydgoszcz 2:3, a w poniedziałek uległa w Radomiu Cerrad Enei Czarnym 0:3 i zajmuje 12. miejsce w tabeli.