Informujemy, że Wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek poinformował Polską Ligę Siatkówki o wprowadzeniu zakazu przeprowadzenia imprezy masowej w dniach 14-15 marca 2020 roku – Turnieju Finałowego o Puchar Polski w Piłce Siatkowej Mężczyzn (Decyzja nr ZKIII.68.2.7.2020). Wojewoda wydał zakaz mając na uwadze zagrożenie epidemiologiczne koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym chorobę COVID-19. W związku z tym impreza odbędzie się bez udziału publiczności - napisano w oświadczeniu PLS.

Reklama

Prezes PLS Paweł Zagumny podkreślił, że "święto siatkówki miało oglądać osiem tysięcy najlepszych kibiców świata", bo na turniej zostały sprzedane wszystkie bilety.

Jest nam przykro, lecz rozumiemy, że zdrowie i bezpieczeństwo Polaków są dobrem nadrzędnym - dodał.

Kibice, którzy zakupili wejściówki, mogą się ubiegać o zwrot pieniędzy.

Reklama

W sobotnich półfinałach PP Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zagra z Treflem Gdańsk, a PGE Skra Bełchatów z zespołem VERVA Warszawa Orlen Paliwa. Zwycięzcy zmierzą się w niedzielnym finale.

O odwołaniu wszystkich imprez masowych - tzn. z udziałem co najmniej tysiąca widzów na stadionach i nie mniej niż 300 w halach i innych obiektach zamkniętych - poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki.

Epidemia zapalenia płuc wywoływanego przez nowy rodzaj koronawirusa wybuchła w grudniu w Wuhan w środkowych Chinach. Według oficjalnych danych potwierdzono dotychczas ponad 109 tys. przypadków zakażenia i ok. 3,8 tys. zgonów spowodowanych wirusem. W Polsce stwierdzono do tej pory 18 przypadków zakażenia.