"FIVB wciąż stale monitoruje sytuację dotyczącą koronawirusa. Zgodnie z wytycznymi władz krajowych i światowych organizacji ustalono, że następujące działania zostaną wprowadzone ze skutkiem natychmiastowym w celu ochrony dobrego samopoczucia rodziny siatkarskiej. W ścisłej współpracy z narodowymi federacjami i odpowiednimi władzami, a za zgodą zarządu FIVB podjęto decyzję o przełożeniu LN 2020 na czas po igrzyskach w Tokio. Zdrowie i dobre samopoczucie zawodników, sędziów, działaczy i kibiców jest naszym priorytetem" - zaznaczono w komunikacie.

Reklama

Jak dodano, decyzja ta pozwoli siatkarzom skupić się obecnie na zachowaniu zdrowia i sprawności oraz pomoże w dokończeniu rozgrywek ligowych, które obecnie są zawieszone z powodu pandemii.

Zgodnie z pierwotnym planem w Polsce miały się odbyć dwa turnieje fazy interkontynentalnej mężczyzn (22-24 maja w Krakowie oraz 5-7 czerwca w Łodzi) i jeden kobiet (9-11 czerwca we Wrocławiu). Imprezy finałowe zaplanowane były zaś na początku lipca - w przypadku kobiet w chińskim Nankin, a u mężczyzn w Turynie.

Jak zaznaczono w piątkowym komunikacie FIVB, kwestie dotyczące turniejów w siatkówce plażowej będą rozpatrywane indywidualnie.