Biało-czerwoni pobyt w Spale zaczęli 1 czerwca, a zakończyli 13 dni później. Na początku pojawiło się tam 19 czołowych kadrowiczów, ale w drugim tygodniu doszło do przymusowej zmiany. Urazu rzepki w lewym kolanie doznał środkowy Mateusz Bieniek, a w jego miejsce dołączyli występujący na tej samej pozycji Norbert Huber i Jan Nowakowski.

Reklama

W tej samej grupie spotkamy się też teraz. Przez część tego etapu zgrupowania będzie z nami rozgrywający Marcin Komenda, któremu niedługo urodzi się dziecko. Sam zadeklarował, że chce przez pewien czas jeszcze z nami trenować - zaznaczył Michał Mieszko Gogol, asystent trenera Vitala Heynena.

Zgodnie z dotychczasowymi ustaleniami Komenda ma ćwiczyć z resztą siatkarzy w pierwszym tygodniu, a potem dołączy znów do kadry na zaplanowane pod końcówkę lipca sparingi.

Bieniek na zasadzie wypożyczenia będzie w przyszłym sezonie występował w barwach PGE Skry Bełchatów, której szkoleniowcem jest właśnie Gogol.

Po takim zabiegu, jaki przeszedł, czeka go kilka tygodni przerwy. Co prawda, z tego co słyszałem, rehabilitacja przebiega bardzo dobrze i wygląda to optymistycznie, ale poczekajmy z przewidywaniami. Myślę jednak, że jest szansa, by był gotowy na początek rozgrywek ligowych. Pamiętajmy, że Mateusz będzie musiał się teraz odbudować nie tylko po tej kontuzji, ale też odzyskać formę fizyczną po tej całej długiej przerwie od grania - zastrzegł drugi trener reprezentacji Polski.

Reklama

Polski Związek Piłki Siatkowej potwierdził na razie oficjalnie jedynie dwa spotkania towarzyskie z Niemcami, które odbędą się w dniach 22-23 lipca w Zielonej Górze. Na tym jednak biało-czerwoni nie poprzestaną.

Potem jeszcze planowany jest trójmecz z udziałem reprezentacji Finlandii i Estonii. PZPS jeszcze pracuje nad lokalizacją. Przy wyborze rywali trzeba było wziąć pod uwagę kilka aspektów. Serbowie np. trenowali, ale potem przerwano zgrupowanie, bo wykryto przypadki zakażenia Covid-19. Niektóre ekipy w ogóle jeszcze nie zaczęły przygotowań. Pamiętajmy też o naszym położeniu. Co prawda podróżowanie w strefie Schengen jeszcze jakoś wygląda, ale poza nią już nie jest tak dobrze. Widać to choćby po klubach, do których zawodnicy spoza tego obszaru, póki co, nie są w stanie się dostać i to może być duży problem - zwrócił uwagę asystent Heynena.

Siatkarze powołani na zgrupowanie reprezentacji Polski w Spale:

rozgrywający: Fabian Drzyzga, Marcin Komenda, Grzegorz Łomacz

środkowi: Piotr Nowakowski, Karol Kłos, Jakub Kochanowski, Norbert Huber, Jan Nowakowski

atakujący: Bartosz Kurek, Dawid Konarski, Maciej Muzaj

przyjmujący: Wilfredo Leon, Michał Kubiak, Bartosz Bednorz, Bartosz Kwolek, Artur Szalpuk, Aleksander Śliwka, Tomasz Fornal

libero: Paweł Zatorski, Damian Wojtaszek