Jeszcze w piątek asystent Heynena Michał Mieszko Gogol potwierdził, że to właśnie 19 zawodników weźmie udział w zgrupowaniu w Spale, które będzie składało się z dwóch etapów rozdzielonych czasem na odpoczynek.

Reklama

W poniedziałkowym komunikacie Polskiego Związku Piłki Siatkowej zaznaczono, że podana tego dnia lista siatkarzy dotyczy pierwszego zgrupowania, które zakończy się 13 czerwca. Drugie zaplanowane jest w terminie 29 czerwca - 11 lipca.

W składzie znaleźli się wszyscy zawodnicy, którzy byli powoływani na sezon kadrowy w poprzednich dwóch latach.

Jest w tym gronie m.in. Bednorz, który niedawno został zawodnikiem słynnego Zenita Kazań. Dotychczas nie znajdował on uznania w oczach belgijskiego trenera biało-czerwonych przy wyborze składu na najważniejsze imprezy, ale pokazał się z dobrej strony podczas ubiegłorocznej edycji Ligi Narodów oraz występując przez ostatnie dwa lata w słynnym włoskim klubie Leo Shoes Modena.

To właśnie przyjmujący stanowią najliczniejszą część grupy, która za dwa tygodnie zamelduje się w Spale - trenować będzie tam wówczas siedmiu zawodników występujących na tej pozycji.

Wśród powołanych jest także m.in. Kurek, który większość poprzedniego sezonu reprezentacyjnego stracił z powodu urazu kręgosłupa. Wystąpił wówczas tylko jesienią w Pucharze Świata.

PZPS w poniedziałek przypomniał, że przed rozpoczęciem zgrupowania siatkarze oraz członkowie sztabu szkoleniowego przejdą badanie na COVID-19. W ramach środków bezpieczeństwa siatkarze mają mieszkać w pokojach pojedynczo, a nie - jak to było zazwyczaj - w dwójkach. Poruszanie się poza ośrodkiem ma być zaś znacząco ograniczone.

W tym roku Polaków nie czeka rywalizacja o stawkę. Igrzyska w Tokio zostały przełożone na przyszły rok, a tegoroczną edycję LN odwołano. PZPS chce zorganizować za to mecze sparingowe.

Siatkarze powołani na pierwsze zgrupowanie reprezentacji Polski w Spale:

rozgrywający: Fabian Drzyzga, Marcina Komenda, Grzegorz Łomacz

środkowi: Mateusz Bieniek, Piotr Nowakowski, Karol Kłos, Jakub Kochanowski

atakujący: Bartosz Kurek, Dawid Konarski, Maciej Muzaj

przyjmujący: Wilfredo Leon, Michał Kubiak, Bartosz Bednorz, Bartosz Kwolek, Artur Szalpuk, Aleksander Śliwka, Tomasz Fornal

libero: Paweł Zatorski, Damian Wojtaszek

Reklama