35-letnia zawodniczka swój coming out zrobiła ponad rok temu. Jak sama przyznaje jej orientacja nie pomagała jej w sportowej karierze. Jak twierdzi homoseksualni sportowcy często są dyskryminowani. Zdarza się, że lesbijka jest drugim wyborem, nawet jeżeli jej postawa na boisku wskazuje, że powinna być pierwszym. Oczywiście z wyjątkiem sytuacji, kiedy "siedzi cicho", wtedy można przymknąć oko - mówi w rozmowie z onet.pl Skorupa.

Reklama

Skorupa od wielu lat gra poza granicami kraju. W Polsce nie ma mnie od długiego czasu, ale wiem, że odkąd wyjechałam, nic się nie zmieniło. Żyjemy w ksenofobicznym, homofobicznym, zamkniętym, patriarchalnym społeczeństwie – jeden model rodziny, jeden język, jeden kolor, jedna wiara... Jedna trzecia Polski to obszar stref wolnych od LGBT – podkreśla Skorupa.

Była reprezentantka Polski czuje się dyskryminowana nie tylko na boisku. Z hejtem spotykam się codziennie. Nie chodzi tylko o obrażanie ludzi w internecie czy na ulicy. Ja jako obywatelka tego kraju nie mam praw, które mają inni – mówi Skorupa.