Jendryk z reprezentacją USA zdobył m.in. srebrny i brązowy medal Ligi Narodów, brązowy medal mistrzostw świata w 2018 roku oraz brąz Pucharu Świata w 2019 roku.

Reklama

Klub z Podkarpacia ma za sobą zupełnie nieudany sezon. W zakończonych przedwcześnie z powodu pandemii koronawirusa zmaganiach ligowych zajął 13., przedostatnie miejsce - najgorsze w historii występów w ekstraklasie.

Przed nowymi rozgrywkami doszło do wielu zmian personalnych. Do drużyny dołączyli Fabian Drzyzga, Karol Butryn, Marcin Potera, Słoweniec Klemen Cebulj oraz Estończycy Timo Tammemaa i Robert Taht.

Pożegnano się zaś z siedmioma graczami: atakującymi Zbigniewem Bartmanem i Damianem Schulzem, środkowym Bartłomiejem Lemańskim, amerykańskim rozgrywającym Kawiką Shojim, przyjmującymi Kanadyjczykiem Nicholasem Hoagiem i Francuzem Nicolasem Marechalem oraz australijskim libero Luke'iem Perrym.

Karierę zakończył z kolei Białorusin z polskim obywatelstwem Alek Achrem. Były już przyjmujący zostanie jednak w klubie w roli asystenta trenera Alberto Giulianiego. Włoch, który prowadzi równocześnie reprezentację Słowenii, także jest nową postacią w Resovii.