"Wybrałam Radomkę, ponieważ spodobał mi się plan budowania solidnego i ambitnego zespołu. Będę miała także możliwość współpracy z doświadczonym szkoleniowcem Riccardo Marchesim" - powiedziała Twardowska, cytowana w komunikacie radomskiego klubu.

Reklama

25-letnia przyjmująca od 2013 roku występuje w najwyższej klasie - najpierw przez dwa lata w Pałacu Bydgoszcz, a następnie w Grot Budowlanych. Z łódzkim klubem zdobyła Puchar Polski, dwukrotnie Superpuchar, a w lidze dwa razy zajęła drugie, a raz trzecie miejsce.

Grała również w reprezentacji Polski, m.in. w 2017 uczestniczyła w mistrzostwach Europy w Azerbejdżanie, gdzie biało-czerwone zostały sklasyfikowane na 10. pozycji. Niedawno otrzymała powołanie od selekcjonera Jacka Nawrockiego do kadry, która w czwartek rozpocznie zgrupowanie w Szczyrku.

Pozyskanie Twardowskiej to kolejny ruch personalny radomskiej ekipy. Zaczęło się od podpisania dwuletniego kontraktu z 43-letnim włoskim trenerem Riccardo Marchesim, który ostatnio pracował we francuskim RC Cannes, a w Radomce zastąpił Adama Grabowskiego.

Później poinformowano o przedłużeniu umów z Pauliną Zaborowską, Klaudią Laskowską i Renatą Białą. Wiadomo już także, że w najbliższych rozgrywkach Radomka będzie musiała sobie radzić bez atakującej Majki Szczepańskiej-Pogody, która spodziewa się dziecka.

Radomska drużyna w zakończonym przedwcześnie - po części zasadniczej - z powodu pandemii koronawirusa sezonie 2019/20 spisywała się poniżej oczekiwań. Plasowała się w dole tabeli, czego skutkiem była zmiana trenera - Jacka Skroka zastąpił Grabowski. Zespół utrzymał się w lidze bez rozgrywania barażu - został sklasyfikowany na 10. miejscu, ale jego osiągnięcia nie mogły zadowolić władz klubu.