Wymyśliliśmy nowy rodzaj promocji ligowej siatkówki i mamy nadzieję, że zostanie on ciepło przyjęty przez kibiców, sponsorów, całe nasze środowisko. Dopinamy już ostatnie szczegóły, w ciągu najbliższych dni ogłosimy bardzo atrakcyjne lokalizacje trzech turniejów, które będą się składały na cykl Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki. Liczymy na udział kibiców i dobre wyniki oglądalności przed telewizorami - przyznał cytowany w komunikacie Zagumny.

Reklama

Już wcześniej wiadomo było, że rozgrywki potrwają przez trzy weekendy na przełomie lipca i sierpnia, a turnieje odbędą się w różnych miejscach. W zmaganiach ma uczestniczyć 16 zespołów męskich (13 z PlusLigi i trzy z 1. ligi) i osiem kobiecych (z ekstraklasy). W przypadku tych drugich z udziału zrezygnowały wszystkie trzy kluby, które zdobyły medale w minionym sezonie, tj. Grupa Azoty Chemik Police, Developres SkyRes Rzeszów i ŁKS Commercecon Łódź.

Letnia liga została stworzona w związku z przedwczesnym zakończeniem w marcu z powodu pandemii koronawirusa sezonu 2019/20.

Dla mnie jako prezesa taki turniej to szansa pokazania sponsorów oraz partnerów, zrealizowania dla nich choć części świadczeń, których nie mogliśmy im dać z powodu koronawirusa. Zobaczymy, jak ten pomysł się sprawdzi w praktyce, lecz fajnie, że działamy - ocenił szef Grupy Azoty Zaksy Kędzierzyn-Koźle Sebastian Świderski.

Trener Vervy Warszawa Orlen Paliwa Andrea Anastasi pochwalił władze PLS za szukanie nowych rozwiązań i sposobów na promowanie siatkówki.

Właściwie każda z ligowych drużyn na początku przygotowań pogra trochę na piasku, więc te turnieje naturalnie wpisują się w nasze przygotowania. Oczywiście jak każdy trener chcę mieć swoją drużynę cały czas przy sobie, rozumiem jednak w pełni ideę Grand Prix i cieszę się, że mamy okazję pokazać siebie i naszych sponsorów już w lipcu - zaznaczył Włoch.

Uczestników podzielono na cztery grupy, a każda z drużyn zagra w jednym turnieju kwalifikacyjnym. Po dwie najlepsze ekipy z każdej grupy zagrają w turnieju finałowym. Na boisku jeden zespół będzie się składał z czterech osób (cały skład od czterech do ośmiu). Mimo że mecze rozgrywane będą na piasku, to obowiązywać będą zasady siatkówki halowej. Każdy z graczy jednak będzie mógł atakować