Nasz klub od lat stawia na solidność, pracę z młodzieżą i stopniowy rozwój, bardzo się cieszę, że teraz przed nami kolejne wyzwania, już w elicie. To dla nas duża szansa rozwoju, długo na nią czekaliśmy. Cieszę się, że udało się - podkreślił cytowany w komunikacie prezes Jokera Andrzej Nadolny.

Reklama

Jego klub w zakończonych przedwcześnie (po zakończeniu fazy zasadniczej, nie rozegrano play off) z powodu pandemii koronawirusa minionym sezonie zajął pierwsze miejsce. Najlepszy na tym szczeblu był także rok wcześniej, ale wówczas ze względów finansowych zrezygnował ze starań o awans do ekstraklasy.

To była bardzo trudna decyzja, lecz chcieliśmy być gotowi na grę w Tauron Lidze. Teraz jesteśmy. Budujemy drużynę walczącą, jestem pozytywnie nastawiony i liczę, że będziemy dobrze reprezentować nasz region - zaznaczył Nadolny.

Założony w 2004 roku klub z liczącego niespełna 30 tysięcy mieszkańców Świecia w ostatnim czasie został poddany audytowi, co było niezbędnym warunkiem ubiegania się o miejsce w ekstraklasie.

Decyzja Rady Nadzorczej jest warunkowa, klub jest jeszcze w trakcie przekształcania się w spółkę - zastrzeżono w komunikacie Polskiej Ligi Siatkówki.

Reklama

Prezes PLS Paweł Zagumny ma nadzieję, że Joker na dłużej zagości w najwyższej klasie rozgrywkowej. Wszyscy będziemy trzymać kciuki, by ich awans nie był tylko epizodem, a zostali w naszej lidze na lata - zadeklarował.

Zespół ze Świecia zajął w lidze miejsce Wisły Warszawa, drużyny zamykającej stawkę w poprzednim sezonie, która spadła do 1. ligi.

Sezon 2020/21 ma się rozpocząć 19 września.