Pod koniec marca zadecydowano, że w związku z sytuacją zdrowotną w kraju rozgrywki pierwszej ligi siatkarzy (jak i ekstraklasy) zostały przedwcześnie zakończone. Stal nim dostała prawo gry w gronie najlepszych musiała przejść audyt, który potwierdził, że klub spełnia wszystkie koniecznie kryteria (finansowe, organizacyjne).

Reklama

Wracamy do miasta, które ma piękną tradycję siatkarską, do książęcego miasta Nysa o bogatej historii. Cieszę się, że w ładnej, nowej hali zagości ekstraklasa - powiedział Gołaszewski podczas konferencji prasowej.

Prezes PLS Paweł Zagumny przypomniał, że Stal wraca do grona najlepszych po 15 latach.

Jestem dumny, że gdy jestem prezesem mogę być świadkiem tej historycznej chwili. Do momentu przerwania rozgrywek byliśmy najlepsi w lidze, to nie podlega dyskusji. Jest jednak też moment podziękowań. Na pewno zawodnikom należą się słowa: dobra robota. Słowa podziękowań należą się też członkom sztabu szkoleniowego - powiedział prezes nyskiego klubu Marek Majka.

Stal czterokrotnie zdobyła medale mistrzostw Polski. W 1994 i 1995 była druga, zaś w 1992 i 1998 - trzecia. W 1996 roku wywalczyła także Puchar Polski.

Zespół z woj. opolskiego ma praktycznie gotową kadrę. Kontrakty na sezon 2020/21 podpisali: Zbigniew Bartman (przyjmujący), Wassim Ben Tara (atakujący), Bartosz Bućko (przyjmujący), Kamil Dembiec (libero), Kamil Długosz (przyjmujący), Łukasz Kaczorowski (atakujący), Marcin Komenda (rozgrywający), Bartłomiej Lemański (środkowy), Łukasz Łapszyński (przyjmujący), Moustapha M'Baye (środkowy), Michał Ruciak (libero), Patryk Szczurek (rozgrywający), Mariusz Schamlewski (środkowy) i Maciej Zajder (środkowy).

Nowymi graczami są Bartman, Ben Tara, Komenda, Lemański i Ruciak, zaś pozostali grali w nyskiej drużynie w poprzednim sezonie.

Trenerem pozostał Krzysztof Stelmach.

Konferencja prasowa odbyła się w hali sportowo-widowiskowej Nysa. Jej organizatorzy wpuścili na trybuny kilkudziesięciu fanów Stali, którzy żywiołowo reagowali na słowa przedstawicieli PLS, jak i klubu.

Ostatnim jej akcentem było wręczenie Stali pucharu za triumf w pierwszej lidze oraz okolicznościowych medali zawodnikom. Jeden z nich został przekazany Klubowi Kibica nyskiego zespołu.