Towarzyski dwumecz ma się odbyć w dniach 22-23 lipca w hali Centrum Rekreacyjno-Sportowego w Zielonej Górze. Ze względu na pandemię koronawirusa, bez udziału kibiców. "Ale sytuacja może się jeszcze zmienić" – informuje na Twitterze dziennikarz lubuskiego ośrodka Telewizji Polskiej Marcin Krzywicki.

Reklama

Biało-czerwoni tydzień temu rozpoczęli w Spale pierwsze po przerwie związanej z pandemią zgrupowanie. Pierwsza jego część, w której bierze udział 19 zawodników, zakończy się w sobotę.

Podopieczni Vitala Heynena przeszli badania na obecność koronawirusa, dzień później - gdy okazało się, że wszystkie dały wynik negatywny - ćwiczyli w siłowni, a od ubiegłej środy mają też zajęcia w hali oraz na piasku.

Reklama

W Spale trenują wszyscy podstawowi kadrowicze z ostatnich dwóch lat. Heynen nie ukrywał, że chciał, by jego podopieczni spotkali się i spędzili razem czas z myślą o igrzyskach w Tokio.

W tym roku biało-czerwonych nie czeka rywalizacja o stawkę. Zmagania olimpijskie w stolicy Japonii zostały przełożone na przyszły rok, a tegoroczną edycję Ligi Narodów odwołano.