Już wcześniej przedstawiciele PLS zapowiadali, że chcą, aby zawody Grand Prix PLS gościły w różnych częściach kraju.

Reklama

"Bardzo się cieszę, że będziemy grali w dużych miastach, dodatkowo w bardzo atrakcyjnych, letnich lokalizacjach. Liczymy na stworzenie ciekawych widowisk, doskonałą atmosferę i dobry poziom sportowy" - zaznaczył cytowany w komunikacie prezes PLS Paweł Zagumny.

Rywalizację w Krakowie zaplanowano w dniach 24-26 lipca, a tydzień później przeniesie się ona do stolicy. Finał odbędzie się w dniach 7-9 sierpnia.

Uczestników podzielono na cztery grupy, a każda z drużyn zagra w jednym turnieju kwalifikacyjnym. Po dwie najlepsze ekipy z każdej grupy zagrają w turnieju finałowym. Na boisku jeden zespół będzie się składał z czterech osób (cały skład od czterech do ośmiu). Mimo że mecze rozgrywane będą na piasku, to obowiązywać będą zasady siatkówki halowej. Każdy z graczy jednak będzie mógł atakować.

W Grand Prix PLS uczestniczyć będzie 16 zespołów męskich (13 z PlusLigi i trzy z 1. ligi) i osiem kobiecych (z ekstraklasy). W przypadku żeńskich z udziału zrezygnowały wszystkie trzy kluby, które zdobyły medale w minionym sezonie, tj. Grupa Azoty Chemik Police, Developres SkyRes Rzeszów i ŁKS Commercecon Łódź.

Reklama

Letnia Liga została stworzona w związku z przedwczesnym zakończeniem w marcu z powodu pandemii koronawirusa sezonu 2019/20.