W obecnym sezonie nie zostanie rozegrana żadna ważna impreza międzynarodowa, dlatego trenerzy obu reprezentacji - Heynen i Jacek Nawrocki dyspozycję swoich zawodników mogą sprawdzać tylko w meczach sparingowych.

Reprezentacja siatkarzy, która w czwartek zakończyła kolejny obóz w Spale, 22 i 23 lipca zagra z Niemcami w Zielonej Górze. Nie udało się natomiast zorganizować miniturnieju z udziałem Estonii i Finlandii. Ostatecznie to Estończycy dwukrotnie w Łodzi (26 i 27 lipca) spotkają się z Polakami.

Biało-czerwone z kolei pierwsze sparingi mają już za sobą. W ubiegłym tygodniu w Wałbrzychu pokonały Czeszki 3:0 (przegrały dodatkowego seta) oraz 3:2.

Reklama

Polskie siatkarki 28 i 29 lipca zagrają dwa towarzyskie pojedynki ze Szwajcarią, obecnie sklasyfikowaną na 61. pozycji międzynarodowego rankingu (Polki zajmują 13. lokatę). Kadrowiczki obecnie przebywają na krótkich urlopach, a w niedzielę w Szczyrku rozpoczną kolejne zgrupowanie, które potrwa do końca miesiąca.

Jak poinformował Polski Związek Piłki Siatkowej, wszystkie mecze międzynarodowe odbędą się bez udziału publiczności. Kibice mogą wziąć udział w specjalnej akcji, jaką jest zakup awatara kibica z wizerunkiem ich twarzy. Ci, którzy dokonają zakupu do 15 lipca mają gwarancję, że awatar z ich twarzą pojawi się na wszystkich pozostałych meczach towarzyskich w tym sezonie reprezentacyjnym.