Pierwszy przypadek SARS-CoV-2 w Treflu wykryto w piątek, a drugi w niedzielę. Ze względu na dobro osobiste zawodników klub nie podał ich nazwisk. Obaj siatkarze czują się jednak dobrze i przebywają w domu. Cały zespół, sztab szkoleniowy oraz pracownicy i współpracownicy klubu rozpoczęli izolację, a także postępują zgodnie z zaleceniami sanepidu.

Reklama

Tymczasem w poniedziałek pozytywny wynik testów na obecność koronawirusa otrzymały dziewczyny obu zainfekowanych siatkarzy. Z kolei we wtorek powinny być znane wyniki przeprowadzonych w sobotę badań u dwóch następnych graczy gdańskiego zespołu, którzy mieli stan podgorączkowy.

Trzech pracowników klubu otrzymało już ujemny wynik testu na obecność SARS-CoV-2. Pozostałe osoby związane z klubem mają je przejść w poniedziałek i wtorek.

Trefl wycofał się z plażowych rozgrywek PreZero Grand Prix. W sobotę 1 sierpnia w turnieju kwalifikacyjnym gdańszczanie mieli zmierzyć się w Warszawie z VERVA Warszawa ORLEN Paliwa, KGHM Cuprum Lubin oraz BKS Visłą Bydgoszcz. Zamiast podopiecznych trenera Michała Winiarskiego zagra pierwszoligowa LUK Politechnika Lublin.

Reklama

Zawiesić treningi zdecydowali się również koszykarze Trefla Sopot, którzy korzystają z tej samej sali treningowej w Ergo Arenie co siatkarze gdańskiego zespołu. Sopocianie także będą przechodzić na początku tygodnia testy na obecność SARS-CoV-2.