W spotkaniu finałowym PGE Skra dominowała jedynie w pierwszym secie, kiedy ani na moment nie oddała prowadzenia. Siatkarze z Bełchatowa praktycznie nie popełniali błędów, dobrze przyjmowali i byli skuteczni w ataku.

Reklama

Później role się odwróciły i górą był zespół z Kędzierzyna-Koźla. Szczególnie wyraźna była jego przewaga w drugiej partii, gdy było np. 8:5 i 16:10. W trzeciej siatkarze trenera Nikoli Grbica także byli wyraźnie lepsi, zwłaszcza w ataku. Z kolei w czwartym secie graczy Zaksy kilka ważnych punktów zdobyli blokiem.

Najlepszym zawodnikiem imprezy uznano Aleksandra Śliwkę z Zaksy.

W rozegranym w sobotę i niedzielę w Arłamowie turnieju spotkały się cztery najlepsze drużyny ostatniego 20-lecia Polskiej Ligi Siatkówki (PLS); poza finalistami, także Asseco Resovia Rzeszów i Jastrzębski Węgiel.

Reklama

Łącznie zdobyły one 19 tytułów w 20-letniej historii PLS. W sezonie 2019/20 z powodu pandemii koronawirusa rozgrywki zakończyły się bez wyłonienia mistrza Polski. Skra w tym czasie dziewięciokrotnie triumfowała w ekstraklasie, ZAKSA – sześć razy, Resovia – trzy, a Jastrzębski Węgiel - raz.

Do tej pory o Superpuchar rywalizowali triumfator ligowych rozgrywek oraz zdobywca Pucharu Polski. W tym roku ze względu na brak końcowych rozstrzygnięć zdecydowano się na formułę turniejową, w której uczestniczyły najbardziej utytułowane zespoły.

Reklama

ZAKSA w półfinale pokonała Asseco Resovię 3:1, a ekipa z Bełchatowa wygrała z Jastrzębskim Węglem 3:0.

Wynik finału:

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - PGE Skra Bełchatów 3:1 (20:25, 25:14, 25:21, 25:19).

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Kamil Semeniuk, Benjamin Toniutti, Jakub Kochanowski, David Smith, Aleksander Śliwka, Łukasz Kaczmarek – Paweł Zatorski (libero) - Bartłomiej Kluth.

PGE Skra Bełchatów: Karol Kłos, Milad Ebadipour, Bartosz Filipiak, Grzegorz Łomacz, Mateusz Bieniek, Milan Katic - Kacper Piechocki (libero) - Dusan Petkovic, Mikołaj Sawicki.